پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

پرینت شده لوکال موتورز

لوکال موتورز و دومین خودروی پرینت شده

  ناوگانی پرینت شده از ماشین‌های الکتریکی کمی که در ذهن خود کندوکاو کنید حتماً بچه‌های Local Motors را از نمایشگاه SEMA سال گذشته به یاد دارید. بله، همان‌هایی که دست‌به‌دست هم داده بودند و Strati را به دنیا آوردند. یک ماشین برقی که با همکاری Cincinnati Incorporated و لابراتوار ملی Oak Rage از یک […]

javankhodro
چهارشنبه - ۱۴ مرداد ۱۳۹۴

 

ناوگانی پرینت شده از ماشین‌های الکتریکی

کمی که در ذهن خود کندوکاو کنید حتماً بچه‌های Local Motors را از نمایشگاه SEMA سال گذشته به یاد دارید. بله، همان‌هایی که دست‌به‌دست هم داده بودند و Strati را به دنیا آوردند. یک ماشین برقی که با همکاری Cincinnati Incorporated و لابراتوار ملی Oak Rage از یک پرینتر سه‌بعدی زاده شده بود.
اما این بچه‌ها هنوز هم چیزهایی در چنته دارند. با باگی‌ها چطورید؟ چون‌که Local Motors، Rally Fighter را دارد. طرحی اوپن سورس از یک باگی قوی‌هیکل با قلبی فولادی از تبار V8 های 6.2 لیتری.
اما ذهن انسان که حدومرز ندارد، کله‌گنده‌های این شرکت هم خواب زیبایی از خودروی کاربرپسند، جالب و صدالبته ارزان‌قیمت دیده‌اند که شدیداً در تلاش‌اند تا به تعبیر آن دست پیدا کنند.

 پرینت شده لوکال موتورز

یکی از آن کله‌گنده‌ها به اسم جان بی راجرز که لقب مدیرعاملی شرکت را به دنبال دارد، گفت:

ما مصممیم تا آغازگر انقلابی در عرصه تولید باشیم سازنده‌ها هنوز هم به شیوه پدرانشان قطعات اتومبیل‌ها را سرهم‌بندی می‌کنند. اما امروزه ما تکنولوژی را در دستان خود داریم تا با تولید مستقیم دیجیتالی، پروسه تولید را سریع‌تر کرده و آن‌ها را بهبود ببخشیم. این روش تازه محصولاتمان را بهتر و امن‌تر می‌کند و خواسته شرکت ما چیزی جز این نیست.

ظاهراً آریزونایی‌ها رقابتی برپا کردند تا به طراحی موردنظر خود برای به تحقق رساندن ایده‌های زیبا دست پیدا کنند؛ و می‌دانیم که هر رقابتی یک برنده دارد و آن برنده خوش‌فکر کسی نیست جز Kevin Lo. کوین طرحش را به انجمنی برد که طبق فرمان Local Motors، داورانی بی‌طرف طرح‌های شرکت داده شده را به حیطه نقد و بررسی می‌کشاندند و البته تمام این جمله برای این بود که بفهمید: “بله اون ها به کیفیت کار خیلی اهمیت می دن”. Jay Leno (کمدین آمریکایی) که خود درزمینهٔ کلکسیونری ماشین دستی بر آتش دارد در اظهارنظری زیبا در مورد طرح کوین گفت: ” شما می‌خواهید بعد از دیدن قیافه یک ماشین از خودتان بپرسید: “این چیه؟”. پس قطعاً اولین انتخاب من چیزی جز این طراحی نخواهد بود. چون‌که سه خصیصه اسپرت بودن، جالب بودن و قابل ارتباط بودن را یکجا در خودش دارد.”

 

  پرینت شده لوکال موتورز

قرار نبوده و نیست که با ماشین بتمن طرف باشیم، ظاهر و شکل ماشین ساده ولی جالب است. شاسی منعطف چاپ شده دارد و چون همیشه حق با مشتری است، Local Motors انتخاب بقیه بخش‌های ماشین را به شمای خریدار محول کرده.

 زیاد درگیر ظاهر این خودرو نشوید چون‌که تنها کارایی این پروژه الهام بخشی برای ایجاد محصول نهایی است. در همین حال، Local Motors برای آزمایش بازار هم که شده، خودرویی الکتریکی و کم‌سرعت را در 3 ماهه نخست سال آینده میلادی به بازار عرضه خواهد کرد. نظر شما چیست؟ دوست دارید که پدال یه خودروی پرینت شده را تا ته بفشارید؟

 

 

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی