چند دستگاه پژو 2008 تولید شده است؟ آمار تولید اولین خودرو پسابرجامی منتشر شد

پژو 2008 از اولین خودروهای پسابرجامی است که میزان تولید آن همیشه از حواشی داغ صنعت خودرو بوده است. این طور که آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می دهد، گروه صنعتی ایران خودرو و شرکت ایکاپ (شرکت مشترک ایران خودرو-پژو) در 11 ماهه سال جاری 1971 دستگاه پژو 2008 تولید کرده است.

طبق این آمار در بهمن ماه سال ۱۳۹۶، شرکت ایران خودرو ۹۶۷ دستگاه از این کراس اوور کوچک فرانسوی را در ایران تولید کرده است. آمار نشان می دهد که ایکاپ روند تولید ۲۰۰۸ را سرعت بخشیده و می توان گفت که با آغاز زمستان سال جاری، تولید انبوه این خودرو آغاز شده است. پیش از این مدیران ارشد شرکت ایکاپ اعلام کرده بودند که تا چند ماه دیگر به تمام تعهدات خود پاسخ می دهند و با آغاز افزایش تولید، تاخیر در تحویل این خودرو از بین می رود.

آن طور که مشخص است، احتمال داده می شود که گروه صنعتی ایران خودرو و پژو در سال ۹۶ بتوانند حدود دو هزار و ۵۰۰ دستگاه از پژو ۲۰۰۸ را در کشور تولید کنند. روند رو به رشد تولید پژو ۲۰۰۸ این احتمال را می دهد که طی چند ماه آینده با اتمام تعهدات این شرکت در تحویل ها، پیش فروش مجدد این محصول آغاز می شود. طبق اعلام رسمی کمپانی پژو و همچنین شرکت ایکاپ، در حال حاضر قویترین نسخه پژو ۲۰۰۸ در ایران تولید می شود.

ایران خودرو برای بازار ایران پژو ۲۰۰۸ با پیشرانه ۱٫۶ لیتری توربوشارژ با توان ۱۶۳ اسب بخار و گشتاور ۲۴۰ نیوتون متر در نظر گرفته. این کراس اوور کامپکت از یک گیربکس شش سرعته اتوماتیک ساخت آیسین ژاپن استفاده می کند و توان پیشرانه اش به چرخ های جلو می رسد. در حال حاضر بهای رسمی پژو ۲۰۰۸ کمتر از ۱۰۸ میلیون تومان در کارخانه است و به خاطر حجم تقاضا و همچنین بروز تاخیر در تحویل آن شاهد هستیم که بازار آزاد و دلال ها قیمتی بیش از ۱۳۰ میلیون تومان را برای آن انتخاب کرده اند. پژو ۲۰۰۸ ایکاپ در سگمنت رنو کپچر، سانگ یانگ تیوولی و نیسان جوک قرار می گیرد.

مقایسه ای میان پژو 2008 و کیا اسپورتیج-تازه وارد اروپایی رو در روی کره ای محبوب

تولید و نصب قطعات سفارشی پژو 2008

تولید پژو 2008 همچنان ادامه دارد

کیفیت پژو 2008 چگونه ارزیابی شد؟

آمار تولید خودرو تا پایان سال به 1 میلیون و 550 هزار دستگاه می رسد

تولید 5000 دستگاه پژو 2008 در بهمن و اسفند+ برنامه تولید 2008 برای سال 97

ایران خودرو هر ماه باید چند دستگاه پژو 2008 تولید کند؟

نظر شما !!