پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

2016-Mitsubishi-Mirage_میتسوبیشی_میراژ-1

میتسوبیشی میراژ ۲۰۱۶ به ایران می آید.

میراژ یکی از کوچکترین هاچ بک هاش شهری موجود در ایران است. آرین موتور تصمیم دارد میتسوبیشی میراژ ۲۰۱۶ را به زودی عرضه نماید. میراژ کم‌ مصرف‌ترین  خودرو  بازار ایران است . این خودرو  دارای مصرف جاده 3.9 لیتراست که رقم خارق‌العاده‌ای است. همچنین مصرف شهری آن کمتراز 5 لیتر و درنهایت مصرف ترکیبی میراژ […]

سهیل زنگنه
چهارشنبه - ۱۴ مرداد ۱۳۹۴

میراژ یکی از کوچکترین هاچ بک هاش شهری موجود در ایران است. آرین موتور تصمیم دارد میتسوبیشی میراژ ۲۰۱۶ را به زودی عرضه نماید.

  میراژ کم‌ مصرف‌ترین  خودرو  بازار ایران است . این خودرو  دارای مصرف جاده 3.9 لیتراست که رقم خارق‌العاده‌ای است. همچنین مصرف شهری آن کمتراز 5 لیتر و درنهایت مصرف ترکیبی میراژ عدد  4.6 در 100کیلومتر می باشد. این عدد برای نزدیک ترین رقیب آن یعنی  کیاپیکانتو اتوماتیک   5.6  لیتر است . دلایل مصرف سوخت پایین میراژ را در این 3 عامل باید بررسی کرد  : استفاده ازگیربکس اتوماتیکCVT که درحدود 20‌ تا 30 درصد نسبت به گیربکس‌های اتوماتیک معمولی (همانندگیربکس پیکانتو) درکاهش مصرف سوخت موثر است‌. عامل دوم استفاده از فرمان تمام الکتریکیEPS است که هیچ نیرویی از موتور نمی‌گیرد و نیروی الکتریکی مورد نیاز خود را به ‌جای پولی اصلی موتور از دینام تهیه می‌کند. در حالی که رقبای میراژ همچون هیوندای آی 20 و کیا پیکانتو از سیستم فرمان هیدرولیکی عادی استفاده می کنند. و آخرین عامل ضریب آیرودینامیک مناسب میراژ است که درسرعت‌های بالا به شدت درکاهش مصرف سوخت موثراست‌. میتسوبیشی  ادعا دارد که در طراحی اسپویلر ( باله )  قسمت انتهای سقف و لبه بالای درب صندوق این خودرو از  پیشرفته ترین تکنولوژی های طراحی به کمک تونل باد استفاده کرده است که تاثیر زیادی در کاهش ضریب آیرودینامیک این خودرو داشته است. همچنین در پایداری و چسبندگی قسمت عقب این خودرو بسیار تاثیر گذار بوده است.

  2016-Mitsubishi-Mirage_میتسوبیشی_میراژ-1

  میتسوبیشی میراژ 2016

  فرمان تمام الکتریکی این خودرو  علاوه بر کاهش مصرف سوخت تاثیر زیادی برافزایش هندلینگ و فرمان پذیری این خودرو داشته است و پارک کردن با میراژ  نسبت به رقبایش راحت تر است .
  طبق اعلام آرین موتور نماینده رسمی میتسوبیشی در ایران  میراژ 2016 با  مشخصات جدیدی  همچون  سنسور پارک عقب ، دوربین   دنده  عقب با  نمایشگر بر روی آینه  وسط  و همچنین آینه الکتروکرومیک به بازار ایران عرضه خواهد شد . آرین موتور اعلام کرده است که بزودی فروش میراژ 2016 را با قیمتی  و شرایط فروش  کاملا رقابتی آغاز خواهد کرد .

  2016-Mitsubishi-Mirage_میتسوبیشی_میراژ-1

  میتسوبیشی میراژ 2016

  اولین تصاویر از نسل جدید پاجرو

  دیدگاه خود را بنویسید

  کیوسک مطبوعاتی