کاهش 25 درصدی تصادفات منجر به فوت در نوروز 97

به گفته رئیس پلیس راهور تهران بزرگ، در ایام نوروز امسال تصادفات خسارتی ۱۱ درصد کاهش، تصادفات منجر به جرح 10 درصد کاهش و تصادفات منجر به فوت نیز حدود ۲۵درصد کاهش داشته است.

به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ سردار محمدرضا مهماندار – رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ درباره اقدامات این پلیس در ایام نوروز 97 اظهار داشت: طرح ترافیکی نوروز در سراسر کشور اجرا و در همین راستا این طرح در تهران بزرگ نیز اجرا شد. این در حالی است که در چند سال گذشته تهران به یکی از مراکز گردشگری ما تبدیل شده و هر سال تعداد زیادی از هموطنان برای بازدید از اماکن زیارتی، تاریخی و تفریحی به تهران مراجعه می‌کنند که این موضوع وظیفه ما را سنگین کرد.

از سوی دیگر ترافیک سنگینی که در روزهای معمول در تهران شاهد بودیم، در ایام نوروز وجود نداشت و این مسئله باعث افزایش سرعت در بزرگراه‌ها می‌شد که یکی از عوامل خطرساز برای بروز تصادفات است. به همین خاطر ما برنامه‌های خود را در قالب دو موضوع طبقه‌بندی و اجرا کردیم تا ضمن اینکه در این ایام به همشهریان و هموطنان عزیز خدمت ارائه می‌دهیم، شاهد کاهش تصادفات نیز باشیم.

مهماندار در این رابطه اظهار داشت: در بحث اقدامات آموزشی و فرهنگی 12 غرفه ثابت و 2 غرفه سیار را در ورودی‌ها و خروجی‌های شهر تهران و همچنین در اماکن پر مراجعه داشتیم و اقلام مختلف در حوزه فرهنگ ترافیک را توزیع کردیم. ضمن اینکه عوامل حاضر در این غرفه‌ها نسبت به راهنمایی مسافرین هم اقدام می‌کردند و اگر مسئله‌ای در حوزه شناخت شهر تهران بود، نسبت به آن اطلاع‌رسانی صورت می‌گرفت.

وی درباره اقدامات عملیاتی پلیس راهور تهران بزرگ در ایام نوروز گفت: از سوی دیگر اقداماتی هم در حوزه عملیاتی انجام دادیم تا بتوانیم میزان تصادفات و سرعت وسایل نقلیه را کنترل کنیم. علاوه بر دوربین‌هایی که در سطح شهر به‌صورت ثابت وجود داشت و توسط پلیس هم رصد می‌شد، در 50 نقطه از بزرگراه‌های شهر تهران دوربین‌های سیار کنترل سرعت را مستقر کردیم و عوامل پلیس راهور در محل با تخلفات برخورد می‌کردند. تیم‌های کنترل نامحسوس ترافیک را هم فعال کردیم و در این ایام به‌صورت شبانه‌روزی در سطح شهر بودند و با تخلفات حادثه‌ساز برخورد می‌کردند تا بتوانند امنیت و آرامش مسافرین و ساکنین شهر تهران را فراهم کنند.

گزارش خودرو

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ درباره اثرات اجرای این طرح گفت: حضور گسترده همکاران ما در تقاطع‌ها، میادین و خصوصاً نقاطی که محل مراجعه بود، از موارد برجسته‌ای است که در این طرح دنبال کردیم و توانستیم حضور پررنگی را در سطح شهر داشته باشیم تا هم به مسافرین کمک کنیم و هم تصادفات را در اسرع وقت جمع‌آوری کنیم.

خوشبختانه نتایجی که در پایان طرح به دست آمد، نشان می‌دهد که اقدامات پلیس در حوزه فرهنگ‌سازی و آموزش و همچنین کنترل‌‌های عملیاتی توانسته مؤثر باشد. آمارها حاکی از این است که در حوزه تصادفات خسارتی 11 درصد کاهش داشته‌ایم و در حوزه تصادفات منجر به جرح کاهش 10درصدی را شاهد بوده‌ایم و در حوزه تصادفات منجر به فوت نیز حدود 25درصد کاهش داشته‌ایم. این‌ها نشان از عملکرد خوب پلیس در سطح شهر تهران است که موفق شده‌ایم تصادفات و تخلفات را کنترل کنیم و بتوانیم خدمات خوبی را به مردم عزیز به‌ویژه هموطنانی که به تهران سفر کرده‌اند داشته باشیم.

مهماندار درباره برگشتن وضعیت طرح ترافیک به وضعیت عادی نیز خاطرنشان کرد: از صبح روز چهاردهم طرح ترافیک به حالت عادی خود برگشته اما کسانی که در سال 96 مجوز ورود به طرح ترافیک داشته‌اند می‌توانند تا پایان فروردین ماه نیز در این محدوده تردد کنند.

نوروز 97 بدون حادثه اتوبوسی منجر به فوت / سامانه سپهتن کارساز شد

عوامل تصادف در سفرهای نوروزی چیست؟/ کاهش ۵ درصدی کشته شدگان تصادفات جاده‌ای نسبت به سال قبل

جنجال و حواشی پیرامون لندکروزرهای ناوگان پلیس

افزایش 14 درصدی تردد در نوروز 97/ نیمی از کشته شدگان تصادفات 21 تا 50 سال سن دارند

ممنوعیت رانندگی تا 3 ماه برای رانندگان با 30 نمره منفی

هر ۷۱ دقیقه یک نفر در جاده‌های ایران کشته می‌شود/ راه های کاهش تلفات جاده ای

طرح کاهش سرعت منتفی شد

 

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!