افتتاح فاز نخست خط 6 مترو تا پایان شهریور ماه

حسینی‌مکارم سرپرست شهرداری تهران در حاشیه بازدید از خط 6 متروی تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خط 6 مترو یکی از خطوط استراتژیک شهر تهران با طول 39 کیلومتر است که جنوب شهر را به شمال غرب متصل می‌کند و در اقتصاد شهر بسیار تاثیرگذار است. وی اضافه کرد، فاز نخست خط ۶ مترو به طول ۱۰ کیلومتر و دارای ۴ ایستگاه تا پایان شهریور ماه افتتاح و مابقی خط نیز تا پایان سال جاری افتتاح خواهد شد.

سرپرست شهرداری تهران با تاکید بر اینکه خط 6 مترو از لحاظ ساخت بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، گفت:‌ با نصب تجهیزات و امکانات تا پایان شهریور فاز یک را به بهره‌برداری خواهیم رساند و یکی از مسائل اصلی ما تجهیزات مترو است.

حسینی‌مکارم افزود: منابع مالی خط 6 مترو تا پایان سال تامین شده است. سرپرست شهرداری تهران گفت: در فاز نخست خط 6 مترو 4 ایستگاه از دولت‌آباد تا امام حسین و و همین طور دارای 2 ایستگاه تبادلی با خط 2 و 4 است.

وی بیان داشت: خط 7 مترو نیز یکی از خطوط مهم تهران است که جنوب شرق را به شمالغرب وصل می‌کند و تا آخر اردیبهشت بخشی از آن راه‌اندازی می‌شود و کل ایستگاه‌های تعطیل شده خط 7 تا مرداد ماه افتتاح خواهد شد.

گزارش خودرو

حسینی‌مکارم درباره اوراق مشارکت برای تکمیل خطوط مترو نیز اظهار داشت:‌تاکنون 700 میلیارد تومان اوراق مشارکت مراحل آن انجام شده و 1300 میلیارد تومان دیگر نیز تا پایان خرداد ماه تامین خواهد شد و در مجموع 2 هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت برای تکمیل خطوط مترو اختصاص خواهد یافت.

وی افزود: در حال حاضر 15 درصد مردم از خطوط مترو استفاده می‌کنند که با تکمیل خط 6 و 7 بیش از 25 درصد مردم از مترو استفاده خواهند کرد. با افتتاح خط 6 مترو یک میلیون نفر به ظرفیت مسافری مترو اضافه خواهد شد.

منبع: فارس

افزایش قیمت بلیت مترو از امروز/ تخفیف برای استفاده از کارت اعتباری

قیمت بلیت مترو تهران–کرج تصویب شد

افزایش قیمت بلیت مترو از اردیبهشت 97/ فعلا خبری از افزایش کرایه تاکسی و اتوبوس نیست

افزایش ظرفیت ناوگان ریلی تهران با ورود واگن های جدید به مترو

ال آر تی (LRT) جایگزین بی آر تی (BRT) تهران می شود

هزینه ۳۰۰ میلیاردی برای ایمن سازی خط ۷ مترو

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!