پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

تولید خودرو

شگرد جدید شرکت‌های خودروساز برای افزایش قیمت

با وجود اعلام شرکت‌های خودروساز در افزایش حجم تولید بازار خرید و فروش خودرو با کمبود عرضه و افزایش قیمت انواع محصولات مواجه شده است. این روزها در حالی از سوی شرکت‌های خودرو ساز اخباری مبنی بر رشد حجم تولیدات به گوش می‌رسد که بازار همچنان با کمبود عرضه خودرو روبه رو و این امر […]

سهیل زنگنه
سه شنبه - ۲۶ خرداد ۱۳۹۴

با وجود اعلام شرکت‌های خودروساز در افزایش حجم تولید بازار خرید و فروش خودرو با کمبود عرضه و افزایش قیمت انواع محصولات مواجه شده است.

این روزها در حالی از سوی شرکت‌های خودرو ساز اخباری مبنی بر رشد حجم تولیدات به گوش می‌رسد که بازار همچنان با کمبود عرضه خودرو روبه رو و این امر نقش به سزایی را در افزایش قیمت انواع خودروهای داخلی داشته است.

هفته گذشته دو شرکت بزرگ خودروساز با انتشار اخباری اعلام کردند که تولید خودروی سواری در یک ماه و نیم گذشته در دو شرکت ایران خودرو و سایپا از مرز 100 هزار گذشت اما شواهد بازار خلاف این صحبت‌ها را نشان می‌دهد به نحوی که فروشندگان خودرو معتقدند هر ساله خودروسازان با نزدیک شدن به افزایش قیمت محصولات خود عرضه خودرو را در بازار محدود کرده و این امر افزایش قیمت‌ها را دنبال داشته است.

قیمت خودروهای وارداتی به واسطه افزایش 10 درصدی قیمت دلار و البته 15 درصدی تعرفه واردات خودروهای 2000 تا 2500 سی سی با افزایش قیمت مواجه شده است. هم اکنون خودروهای پژو 206، ال 90 و انواع پراید در سطح بازار کم شده است و این امر افزایش قیمت‌ها را به دنبال داشته است.

برچسب‌ها : قیمتقیمت خودرو

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی