پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

کاوازاکی

حضور کاوازاکی ژاپن در ایران

از مینی کراس تا سوپراسپرت برای تمامی دوستداران موتورسیکلت در ایران، همیشه این سؤال مطرح بوده است ،که چرا برند مطرح و بزرگ کاوازاکی ژاپن در کشورمان هیچ نمایندگی رسمی ندارد و حضور محصولات این کمپانی در ایران، فقط از طریق واردات محدود آن‌ هم توسط شرکت‌ها و اشخاص مختلف و بدون پشتیبانی و خدمات […]

javankhodro
چهارشنبه - ۲۱ مرداد ۱۳۹۴

از مینی کراس تا سوپراسپرت

برای تمامی دوستداران موتورسیکلت در ایران، همیشه این سؤال مطرح بوده است ،که چرا برند مطرح و بزرگ کاوازاکی ژاپن در کشورمان هیچ نمایندگی رسمی ندارد و حضور محصولات این کمپانی در ایران، فقط از طریق واردات محدود آن‌ هم توسط شرکت‌ها و اشخاص مختلف و بدون پشتیبانی و خدمات پس از فروش مناسب صورت می‌گیرد.اما شرکت کویرموتور به‌تازگی موفق شده است تا عنوان تنها نمایندهٔ رسمی کاوازاکی در ایران را از آن خود کرده و به غیبت این کمپانی در کشورمان خاتمه دهد؛ تا از این پس شاهد حضور موتورسیکلت‌های این شرکت بزرگ در تمام کلاس‌ها در بازار ایران باشیم.

کاوازاکی

ارزان‌ترین موتورسیکلت این شرکت KX 65 نام دارد که در طبقه‌بندی مینی کراس جای گرفته و با قیمتی نزدیک به هجده میلیون تومان در ایران به فروش می‌رسد، باتوجه قیمت 3,699 دلاری این موتورسیکلت و در نظر گرفتن هزینه‌های گمرک، قیمت‌گذاری مناسبی است. ولی باتوجه به قدرت خرید در ایران، این قیمت آن هم برای ارزان‌ترین محصول، سنگین به نظر می‌رسد.

کاوازاکی

گران‌ترین محصول ارائه شده نیز Ninja H2 است که در طبقه‌بندی سوپراسپرت قرار گرفته و با قیمتی حدود 300 میلیون تومان در ایران عرضه می‌شود. اما باتوجه به قیمت 25,000 دلاری این موتورسیکلت و حتی هزینه‌های گمرک، بازهم این قیمت‌گذاری فوق‌العاده سرسام‌آور به نظر می‌رسد.در هرحال امیدواریم که شاهد حضور هرچه بیشتر و پررنگ‌تر کمپانی‌های بزرگ در ایران باشیم تا هم امکان انتخاب گسترده‌تری برای علاقه‌مندان وجود داشته باشد و هم بتوانند از رانندگی با محصولات حرفه‌ای‌تر و باکیفیت‌تر لذت بیشتری ببرند. و از سوی دیگری امیدواریم تا حضور کاوازاکی ژاپن همراه با قیمت‌های عادلانه‌تری نیز باشد، قیمت‌هایی که علاوه بر تأمین سود معقول برای شرکت‌های نماینده، در قدرت خرید نسل جوان هم باشند.

دیدگاه خود را بنویسید

نظرات کاربران

  • محمد | 03/08/1395 در 18:49

    سلام
    کویر گرون فروشه داره سوء استفاده می کنه

کیوسک مطبوعاتی