قطعات خودرو بیشترین حجم اقلام وارداتی را به خود اختصاص داد

بررسی آمارهای تجارت خارجی کشور نشان می‌دهد، واردات قطعات خودرو با ارزش بیش از 460 میلیون دلار، در 2 ماهه نخست امسال رشدی 30 الی 90 درصدی را تجربه کرده و در همین راستا واردکنندگان قطعات خودرو، در دصر لیست واردکنندگان کالا به کشور قرار گرفته اند.

بر اساس آمارهای گمرک ایران، در ماهه نخست سال جاری واردکنندگان قطعات خودرو در صدر فهرست واردکنندگان کشور قرار گرفته اند. در این مدت 332 میلیون دلار قطعات منفصله خودرو با ساخت داخل حداکثر 30 درصد وارد کشور شده که این کالا نسبت به مدت مشابه سال قبل 92 درصد رشد داشته است.

همچنین قطعات خودرو با درصد ساخت داخل 50 درصد به بالا به میزان 72 میلیون دلار وارد کشور شده که این مورد نیز با رشد 10 درصدی مواجه شده است. در این بین وارداتقطعات خودروبا درصد ساخت داخل کمتر از 50 درصد 63 میلیون دلار بوده که نسبت به اردیبهشت سال قبل رشد 31 درصدی داشته است.

گفتنی است، در این مدت مجموعا 468 میلیون دلار انواع قطعه خودرو با درصد ساختهای مختلف وارد کشور شده است. با توجه به شکل گیری کامل نظام ارز تک نرخی به نظر میرسد این حجم واردات با ارز 4200 تومانی انجام شده باشد.

منبع: تسنیم

کاهش چشمگیر واردات خودرو در 2 ماهه نخست امسال

محاسبه قدم به قدم هزینه‌های واردات خودرو

تعرفه واردات خودروهای هیبرید به 5 درصد می رسد/ واردات خودرو تحریم نشده است

می توان هر قطعه ای را در ایران تولید کرد/ نگاهی به شرایط کیفیت تولید قطعه و خودرو در گفت و گو با قائم مقام کیفیت رنو در ایران

دغدغه های قطعه سازان خودرو در سال 97/ قیمت قطعات خودرو افزایش می یابد

پرداخت مطالبات قطعه سازان شتاب می گیرد

پنجمین همایش بین المللی صنعت خودرو/ خودروسازان باید از قطعه سازی خروج کنند

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!