بیمه بدنه خودرو چه خساراتی را پوشش می دهد

حتما این سوال برایتان پیش آمده که بیمه بدنه خودرو چه خساراتی را پوشش می دهد. بیمه بدنه خودرو امکانی اختیاری برای دارندگان خودرو است و فرد متقاضی باید این هزینه را مازاد بر بیمه شخص ثالث پرداخت کند.

بیمه‌گر در بیمه بدنه خودرو و در چارچوب مقررات مصوب شورای‌عالی بیمه تعهد می‌کند خسارت‌های وارده به وسیله نقلیه بیمه شده ناشی از حوادث مختلف را جبران کند.

در صورتی‌ که شخص برای وسیله نقلیه خود بیمه بدنه خریداری کند شرکت بیمه بخشی از خسارات وارده به خودروی شخص را در صورتی‌ که آسیب ببیند پرداخت می‌کند به جز در مواردی که شخص در حادثه رانندگی زیان‌دیده باشد که در این شرایط بیمه شخص ثالث، راننده مقصر موظف به پرداخت خسارت است.

در بیمه نامه بدنه، وسایل نقلیه بیمه شده در مقابل خطرات اصلی سرقت، صاعقه، آتش سوزی، انفجار و تصادف تحت پوشش قرار گرفته و خسارت های جزیی و کلی وارد شده ناشی از خطرات اصلی به وسیله نقلیه بیمه شده اعم از دستمزد، تعمیرات و ارزش لوازم در صورتی که وسیله نقلیه به ارزش معاملاتی بازار بیمه شده باشد به قیمت روز حادثه پرداخت می‌شود.

خطرهای دیگری نیز می‌تواند تحت پوشش قرار گیرد که علاوه بر خطرهای اصلی بیمه شده (حادثه، آتش‌سوزی و سرقت) است. بیمه‌گذار می‌تواند با پرداخت حق بیمه اندکی، پوشش‌های اضافی و تکمیلی مورد نظر خود را نیز از شرکت بیمه دریافت کند.

پوشش های بیمه بدنه خودرو

سرقت در جای قطعات و لوازم وسیله نقلیه
شکست شیشه به تنهایی
غرامت ایام تعمیرات
بلایای طبیعی
خطرات ناشی از مواد شیمیایی

منبع: ایبنا

رشد تقاضا بیمه بدنه با محدودیت بیمه ها در مقابل خودروهای لوکس

نرخ بیمه خودرو رانندگان حادثه آفرین با دیگر رانندگان متفاوت می شود

جزییات پوشش‌های متنوع بیمه بدنه خودرو

نرخ دیه در سال 97 تعیین شد

تغییر در تخفیف های بیمه شخص ثالث + جدول

جزئیات جدید حق بیمه شخص ثالث خودرو

هر آنچه از بیمه خودرو باید بدانید

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!