در نشست هم اندیشی قطعه سازان خودرو مطرح شد/ 7 راهبرد قطعه سازان برای خروج از بحران

نشست هم اندیشی  قطعه سازان خودرو سراسر کشور روز گذشته با صدور بیانیه ای ۷ بندی برگزار شد.در این بیانیه آمده، صنعت خودرو و قطعه امروز در بحرانی ترین دوران خود قرار گرفته و تحریم های ناجوانمردانه دشمنان قسم خورده بسیار هوشمندانه اصلی ترین بخش صنعت کشور را که در توسعه دانش افروزی و همچنین اشتغال نقش اساسی بازی کرده است.

به گزارش پایگاه خبری رسمی جوان خودرو

در کنار دانش بنیان  ترین نقطه توسعه کشور که همانا انرژی هسته ای است، قرار داد و هرگونه انتقال دانش فنی را در این حوزه سد کرده است و از سوی دیگر محدودیت های داخلی و خود تحریمی ها که بر پیکره این صنعت کوفته، قطعه سازان را به سان جهادگران میهن پرست و حافظان بزرگترین بخش صنعتی کشور در این برهه حساس تاریخ، در سنگر تولید و اشتغال موظف به حفظ اشتغال و دانش فنی و جذب حداکثری نیروی جوان و تحصیل کرده جامعه خود کرده تا به دشمنان نظام و میهن همانند گذشته ثابت کند که ایرانی تسلیم ناپذیر و پرتوان به حفظ میهن و صنعت خود ادامه خواهد داد. بنابراین بدیهی است این ماموریت صرفا دوشادوش دولت و مجلس میسر خواهد بود و همانطور که در مقطع جنگ تحمیلی دولت و ملت به معنای واقعی در کنار هم توانستند کشور را از بحران های پیش رو سربلند بیرون آوردند، حال در این مقطع امتحانی دیگر پیش روی این صنعت پیشتاز قرار دارد تا به جهانیان ثابت کند هیچ قدرتی قادر به توقف قطار توسعه  قطعه سازی و خودروسازی نخواهد بود.

قطعه سازان سراسر کشور از وزارت صنعت، معدن و تجارت به نمایندگی از دولت و متولی صنعت کشور در کنار مجلس به عنوان قانونگذار دعوت می کنند با لبیک به فرمان مقام معظم رهبری در حمایت از تولید و خرید کالای ایرانی، تسهیل و اجرایی کردن خواسته های این سربازان میهن و قطعه سازان را در این راه یاری کنند تا تمام تلاش های خود که منجر به حفظ صنعت خودرو می شود را انجام دهند.

بنابراین از دولت و مجلس به عنوان قوای اجرایی و قانونگذاری کشور خواستاریم با حمایت از خواسته های این صنعت تمام تلاش خود را در اجرایی کردن آن معطوف سازند.

بروزرسانی قیمت قطعات بر مبنای تورم و افزایش مواد اولیه

آزادسازی قیمت خودرو و حفظ قیمت گذاری دستوری جهت ایجاد رقابت آزاد و رفع هرگونه انحصار

تخصیص ارز دولتی به مواد اولیه مورد نیاز صنعت

کاهش دوره بازپرداخت خودروسازان حداکثر به یک ماه

بازنگری مقررات گمرک در راستای تسهیل واردات مواد اولیه به کمکک انجمن های مربوطه و خودروساز

ارایه تسهیلا ت بانکی با سود مناسب جهت کمک به به تولید و جلوگیری از ورشکستکی

تشکیل کمیته بحران متشکل از خودروسازان قطعه سازان و وزارت صنعت معدن و تجارت با هدف ارایه راهکار عاجل برای برون رفت از بحران

بدیهی است خروج خانواده قطعه سازی و خودروسازی با اشتغال بیش از 700 هزار نفر به صورت مستقیم و سه میلیون نفر به صورت غیر مستقیم تمام بانیان این امر را تاریخ ساز کرده است.

تامین مالی 100 میلیاردی قطعه سازان خودرو

گسترش همکاری زامیاد با قطعه سازان داخلی

پرداخت مطالبات قطعه سازان شتاب می گیرد

دغدغه های قطعه سازان خودرو در سال 97/ قیمت قطعات خودرو افزایش می یابد

حمایت از تولید داخل قطعه سازان، رویکرد امروز مگاموتور

توان افزايي قطعه سازان با همكاري سایپا و بانك مهر اقتصاد

چالش اصلی ادغام قطعه سازان در ایران

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!