پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

سازمان حفاظت محیط زیست_لوگو

یارانه ویژه برای تولید خودروهای دوگانه سوز و برقی

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به وجود یارانه ویژه برای تولید خودروهای دوگانه سوز و برقی از ژاپنی ها خواست که درباره احداث کارخانه در ایران بررسی های لازم را انجام دهند. ایران قصد دارد برای تولید خودروهای دوگانه سوز و خودروهای برقی، یارانه های ویژه اختصاص دهد تا این گونه خودروها که […]

سهیل زنگنه
یکشنبه - ۲۵ مرداد ۱۳۹۴

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به وجود یارانه ویژه برای تولید خودروهای دوگانه سوز و برقی از ژاپنی ها خواست که درباره احداث کارخانه در ایران بررسی های لازم را انجام دهند.

ایران قصد دارد برای تولید خودروهای دوگانه سوز و خودروهای برقی، یارانه های ویژه اختصاص دهد تا این گونه خودروها که محیط زیست را آلوده نمی‌کنند به طور گسترده در دسترس عموم قرار داشته باشند.

معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، از شرکت های خودروساز ژاپنی خواست تا موضوع احداث کارخانه های خودروسازی در ایران را بررسی کنند.

وی در این مورد افزود: ایران قصد دارد برای تولید خودروهای دوگانه سوز و خودروهای برقی، یارانه های ویژه اختصاص دهد تا این گونه خودروها که محیط زیست را آلوده نمی‌کنند به طور گسترده در دسترس عموم قرار داشته باشند، زیرا خودروهای غیر آلاینده و دوستدار محیط زیست آینده بزرگی در ایران دارند.

ابتکار ابراز امیدواری کرد تا شرکت های خودروساز ژاپنی با احداث کارخانه در ایران، خودروهایی تولید کنند که قابلیت صادرات هم داشته باشد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: ایران با توجه به دسترسی به سرزمین ها و دریاهای آزاد و قابلیت صادرات انواع کالا به کشورهای منطقه مانند ترکیه یا حتی اروپا و آفریقا می‌تواند به یک پایانه صادراتی برای کل منطقه تبدیل شود.

وی گفت: ایران به منظور ترغیب فروش خودروهای غیر آلاینده و دوستدار محیط زیست در کشور، ممکن است برای خریداری خودروهای دوگانه سوز یارانه های ویژه اختصاص دهد و برخی نواحی ویژه در مراکز شهرهای بزرگ را تعیین کند که منحصرا خودروهای غیر آلاینده و پاک در آنجا اجازه تردد داشته باشند.

با توجه به اینکه مرکز پژوهش مجلس نیز در رابطه با همکاری خودرو سازان با خودروسازان خارجی پیشنهاداتی ارائه داده است و بنا بر این گزارش تویوتا جز بهترین گزینه ها برای بازار ایران محسوب میشود می توان گفت منظور خانم ابتکار تویوتا پریوس است. پریوس یکی از شناخته شده ترین خودروهای هیبرید جهان است که در دسته هاچ بک با سایز متوسط قرار می گیرد.

فیات در حال مذاکره با ایران خودرو

شرکت ها و بانک های ژاپنی به ایران می آیند.

رنو جز سه شرکت بزرگ تولید کننده خودرو در ایران خواهد شد.

کنفرانس خبری ایران خودرو پس از توافق هسته ای

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی