پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

جریمه_پلیس

طرح جریمه برای بدحجابی سرنشینان در دست بررسی

یک نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: طرح جریمه 100 هزار تومانی برای بدحجابی سرنشینان خودروها در کمیسیون قضایی مجلس در دست بررسی است. محمدعلی اسفنانی، با اشاره به طرحی که برای برخورد با بدحجابان در کمیسیون قضایی مجلس در حال بررسی است، گفت: ماده یک و دو قانون صیانت از عفاف و حجاب در کمیسیون […]

سهیل زنگنه
دوشنبه - ۲۶ مرداد ۱۳۹۴

یک نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: طرح جریمه 100 هزار تومانی برای بدحجابی سرنشینان خودروها در کمیسیون قضایی مجلس در دست بررسی است.

محمدعلی اسفنانی، با اشاره به طرحی که برای برخورد با بدحجابان در کمیسیون قضایی مجلس در حال بررسی است، گفت: ماده یک و دو قانون صیانت از عفاف و حجاب در کمیسیون مشترک به تصویب رسید در ماده یک آمده است که اگر راننده اتومبیلی کشف حجاب کرد و یا در اتومبیلی که نشسته است دیگری کشف حجاب یا روزه خواری کند و یا مزاحم نوامیس مردم شود علاوه بر بحث مجرمانه‌ای که در قانون مجازات دارد تخلف راهنمایی و رانندگی است و راننده جریمه 100 هزار تومانی می‌شود و 10 نمره منفی نیز می‌گیرد.

وی ادامه داد: ماده دو مربوط به ادارات و سازمان‌های دولتی است که اگر کارکنان در ادارات و سازمان‌های دولتی بدون حجاب اسلامی ظاهر شوند با کسر حقوق و تذکر شفاهی با درج در پرونده مواجه می‌شوند.

سخنگوی کمیسیون قضایی اظهار داشت: این دو مورد در کمیسیون به تصویب رسیده است باید در صحن مجلس نیز به تصویب برسد و در شورای نگهبان تأیید شود تا به مرحله ابلاغ و اجرا برسد.

اسفنانی در مورد زمان بررسی این طرح در صحن مجلس به فارس گفت: فعلا این طرح در دست بررسی است و زمان دقیقی برای بررسی این طرح در صحن علنی نمی‌توان مشخص کرد.

جریمه مسافرکشی با خودرو شخصی

نرخ های جدید جریمه در تهران

بازپرداخت جریمه های دو بار پرداختی

جریمه رانندگی روی خطوط

برچسب‌ها : جریمهپلیس

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی