بیشتر تصادفات رانندگی در چه ساعاتی رخ می دهند؟/ علت اصلی تصادفات چیست؟

رئیس پلیس راهور با اشاره به اینکه سرعت غیرمجاز، اصلی‌ترین عامل سوانح ترافیکی است، از وقوع حدود نیمی از تصادفات رانندگی در بازه زمانی 16 بعد از ظهر تا 12 شب خبر داد.

سردار تقی مهری با اشاره به اجرای طرح تابستانه اظهار داشت: با هماهنگی و همکاری همه دستگاه ها مانند اورژانس، هلال احمر، آتش نشانی، سازمان راهداری، امداد خودروها و … و  با محوریت پلیس راهنمایی و رانندگی، طرح تابستانه پلیس،  از 24 خرداد آغاز و تا پایان شهریور سال 97  ادامه دارد.

وی افزود: نیروی انتظامی، راهنمایی و رانندگی، اورژانس، هلال احمر و سازمان راهداری تا پایان شهریور ماه با تقویت امکانات و تجهیزات در استان های مسافرخیز همانند خراسان رضوی، استان های شمالی و … مستقر هستند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با اشاره به اینکه در ماه شهریور نسبت به تیر و مرداد افزایش سفر داریم، گفت: فرمانده نیروی انتظامی تدبیر ویژه ای دارند که هم زمان با این ایام، سایر بخش های انتظامی به حوزه پلیس راهور هم در حوزه درون شهری و هم برون شهری کمک کنند.

سهم 75 درصدی جاده های برون شهری در وقوع تصادفات

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با بیان اینکه بیش از 75 درصد از تصادفات در جاده های برون شهری است،  ادامه داد: از آغاز طرح تابستانی تاکنون و در مقایسه با مدت مشابه  سال گذشته، حدود 10 درصد افزایش سفر داشتیم؛ براساس آمار ترددشمار در سازمان راهداری، حدود 20 درصد نسبت به سال 95 از ابتدای طرح تابستانه امسال شاهد افزایش سفر بودیم.

سردار مهری با اشاره به اینکه بیش از 63 درصد از تصادفات در 30 کیلومتری شهرها اتفاق می افتد، تاکید کرد: رانندگان باید به تابلوها، سرتابلوها و تذکرات پلیس  بیشتر دقت و توجه کنند تا دچار حادثه نشوند.

سرعت غیر مجاز؛ علت اصلی تصادفات رانندگی

وی بیشترین علل تصادفات در سطح جاده ها  را  “سرعت غیرمجاز” برشمرد و افزود:عدم توجه به جلو، خستگی و خواب آلودگی با 40 درصد و سبقت های غیرمجاز و انحراف به چپ  با  15 درصد، سهم بیشتری  از تصادفات را به خود اختصاص داده اند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا به هموطنان تأکید کرد: از مبدأ تا مقصد برای سفر خود برنامه ریزی کنند و به ازای هر 2 ساعت رانندگی 15 دقیقه استراحت کنند.

وی با بیان اینکه “درک از خطر در رانندگی” یکی از اصول بسیار مهم در رانندگی است، بیان کرد: توجه به قوانین مهم ترین وظیفه راننده است و هر راننده ای باید نسبت به شرایط فنی وسیله نقلیه خود و وضعیت جاده ها شناخت کافی و دقیقی داشته باشد.

وقوع حدود نیمی از تصادفات در 8 ساعت

سردار مهری در پاسخ به این سوال که در چه بازه زمانی شاهد تصادفات هستیم ؟ پاسخ داد: 23 درصد  تصادفات در بازه زمانی  16  تا 20  بوده است، هم چنین 45 درصد از تصادفات  بین ساعت 16 بعدازظهر تا 12 شب  اتفاق افتاده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در خاتمه با بیان اینکه  خودروی رانندگانی که همزمان دو  تخلف حادثه ساز را  مرتکب شوند، توقیف می شود، گفت: سخت گیری پلیس  برای  حفظ سلامت راننده ،سرنشینانش و دیگران است.

وی گفت:  ان شاءالله شعار ” پرهیز از خطر، آرامش در سفر” مدنظر  همه رانندگان باشد.

 

آغاز طرح تشدید برخورد با تخلفات توقف خودرو

جریمه های میلیونی تقسیط می شوند /کاهش 10 درصدی میزان تصادفات منجر به فوت در 4 ماهه نخست سال جاری

تصادفات رانندگی از ابتدای تابستان چند نفر کشته داده است؟/ مهمترین عوامل سوانح جاده ای

۱.۳ درصد آمار کشته های حوادث رانندگی جهان مربوط به ایران است

 

ژ

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!