کنترل هوشمند تونل های پائیتخت

مدیر بخش حمل ونقل هوشمند پل‌ها و تونل‌های شهری شرکت کنترل ترافیک شهرداری تهران از کنترل هوشمند ۵ تونل شهری پایتخت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری رسمی جوان خودرو؛

ویسه با حضور در جمع خبرنگاران در حاشیه بازدید از مرکز کنترل ترافیک بزرگراه صدر و نیایش با بیان اینکه تونل نیایش و پل طبقاتی صدر به صورت هوشمند اداره می‌شوند گفت: پل صدر و نیایش یک سیستم کلی هوشمند دارد که در زیرمجموعه آن سیستم‌های کنترلی جانبی، آن را پشتیبانی می‌کند و به این طریق کنترل هوشمند صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه هر تونل سه کیلومتر طول دارد و 9 دسترسی برای آن پیش‌بینی شده است گفت: برای اولین بار در تونل نیایش سه دسترسی اضطراری به بیرون از تونل تعبیه شده است که حتی خودروهای سنگین نیز می‌توانند از این دسترسی اضطراری استفاده کنند .

وی با بیان اینکه 115 دوربین وضعیت ترافیکی صدر و نیایش را کنترل می‌کنند، گفت: به فاصله هر 150 متر این دوربین‌ها نصب شده است و این در حالیست که هر 50 متر نیز باکس آتش‌نشانی نصب شده که درصورت وقوع حریق می‌توان از آن استفاده کرد.

گزارش خودرو

ویسه با بیان اینکه یک کابل هوشمند در سقف تونل کشیده شده است که اگر درجه حرارت افزایش یابد نسبت به اعلام هشدار اقدام می‌کند، گفت: 62 جت فن وظیفه تهویه هوای تونل بر عهده دارند.

وی با بیان اینکه براساس آمارها میانگین روزانه 60 هزار تردد در هر دو مسیر صدر و نیایش ثبت می‌شود گفت: روشنایی تونل به صورت اتوماتیک در نظر گرفته شده است. به گونه‌ای که در 200 متر ابتدایی تونل شاهد آبشار نور هستیم که البته این آبشار نور با توجه به سنسورهای نوری حساس به وضعیت پیرامونی فعال است و میزان شدت نور براساس این سنسورها در ابتدای تونل تنظیم‌ می‌شود.

ویسه با بیان اینکه برق تونل از دو قسمت شرق و غرب تهران تنظیم می‌شود گفت: به غیر از این پنج دیزل ژنراتور نیز فعال هستند که به عنوان یک نیروگاه وضعیت روشنایی صدر و نیایش را کنترل می‌کنند.

نصب بیش از 3500 سامانه کنترل حمل و نقل هوشمند در جاده ها

برنامه پلیس راهور برای کنترل ترافیک هنگام قطعی برق

نقش کلیدی تجهیزات هوشمند پلیس در اعمال قانون خودروهای فرسوده

آشنایی با جزییات دوربین های کنترل ترافیکی پایتخت

کاهش ترافیک کلان شهرها با اطمینان به ناوگان حمل و نقل عمومی

جریمه خودروها به واسطه ورود به محدوده طرح ترافیک در پنجشنبه ها تکذیب شد

دسترسی به جدول تردد محدوده طرح ترافیک پائیتخت از طریق “سامانه تهران من”

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام آمیکو مدیران خودرو کرمان موتور>

اتو خسروانی

نظر شما !!