پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

وزیر صنعت: کاهش قیمت خودرو به کاهش هزینه خودروسازان بستگی دارد

یکی از مشکلات کنونی و ساختاری دو خودروساز بزرگ کشور هزینه سرانه بالا و حجم وسیعی از شرکت های زیرمجموعه است.بسیاری از صاحب نظران بر این اعتقادند که یکی از راه های اساسی کاهش قیمت در بازار خودرو، کاهش هزینه خودروسازان است. به گزارش پایگاه خبری رسمی جوان خودرو؛ محمد شریعتمداری وزیر صنعت در همین […]

هادی سیانکی
یکشنبه - ۸ مهر ۱۳۹۷

یکی از مشکلات کنونی و ساختاری دو خودروساز بزرگ کشور هزینه سرانه بالا و حجم وسیعی از شرکت های زیرمجموعه است.بسیاری از صاحب نظران بر این اعتقادند که یکی از راه های اساسی کاهش قیمت در بازار خودرو، کاهش هزینه خودروسازان است.

به گزارش پایگاه خبری رسمی جوان خودرو؛

محمد شریعتمداری وزیر صنعت در همین باره ضمن بیان اینکه وجود شرکت های زیر مجموعه خودروسازان بزرگ، به منظور تکمیل زنجیره ارزش و افزایش بهره وری بوده گفت: اینکه خودروسازان شرکت های زبرمجموعه غبرمرتبط داشته باشند ویا اینکه برخی شرکت ها به ناکارامدی خودروسازان منجر شود، درست نیست.

وزیرصنعت معدن و تجارت تصریح کرد: یکی از اولویت خودروسازان باید چابک سازی و واگذاری شرکت های ناکارآمد زیرمجموعه باشد.

شریعتمداری همچنین در خصوص قیمت خودرو عنوان کرد: قیمت کنونی در بازار دارای حباب استیکی از نظریات برای کاهش قیمت، فروش خودرو توسط خودروسازان درصدی کمتراز قیمت بازار است.

وزیر صمت با اشاره به تجربه موفق دهه ۸۰ در این زمینه تاکید کرد: این نظریه باید توسط صاحب نظران و نهادهای مرتبط مورد بررسی همه جانبه قرار گیرد ولی قطعا در صورت تایید آن زمینه دلال بازی و رانت خواری از بین می رود و قیمت ها کاهش می یابد.

منبع: اقتصاد خودرو

 

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی