تامین لاستیک خودرو های سنگین وظیفه دولت است

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی معتقد است وابستگی به واردات تایر اصلا قابل قبول نیست اما در شرایط فعلی این وظیفه دولت است که لاستیک خودرو های سنگین را تامین کند.

به گزارش پایگاه خبری رسمی جوان خودرو؛

فریدن احمدی عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس شورای اسلامی در خصوص کاهش تعرفه واردات و تخصیص ارز 4 هزار و 200تومانی به واردات لاستیک باری، اظهار داشت: اینکه مسئولان دستگاه‌های اجرایی تصمیم به برطرف کردن مشکل کامیون داران گرفته جای تشکر دارد اما باید زودتر در این راستا اقداماتی را انجام می‌دادند.

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ابزار تعرفه برای تنظیم بازار و حمایت از تولید داخل ایجاد شده و یکی از ابزارهای جدی رعایت حقوق مصرف‌کننده و تولیدکننده است، گفت: تولید صنعت لاستیک کشور نیاز داخل را تامین نمی‌کند از سوی دیگر واردات باید به نحوی باشد که تولید داخل لطمه نبیند و قیمت‌ها سنگینی نباشد زیرا با اعمال این مکانیسم قصد برطرف کردن مشکلات کامیون‌داران را داریم.

وی با اشاره به اینکه دولت، کمیسیون ماده یک، وزارت صنعت، معدن و تجارت و سایر دستگاه‌ها باید تعرفه‌ای را تعیین کنند که در عین رضایت کامیونداران تولیدکننده داخلی آسیب نبیند، ادامه داد: کاهش تعرفه واردات لاستیک کامیون‌ها علی رغم اینکه تصمیم مقطعی است اما اثرگذاری مثبتی دارد، راه حل اساسی آن در این است که سازوکارهای حمایت از تولید به نحوی باشد که حداقل در این بخش نیاز داخل را تولید کنیم.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تولیدکنندگان لاستیک باید توان صادرات بخشی از تولید خود را داشته باشند، عنوان کرد: در مقطع کنونی دولت باید کسری لاستیک کامیون‌های باری را در بازار جبران کند اما در طولانی مدت باید به دنبال تقویت تولید کشور باشیم.

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه اگر توان تولید و تامین نیاز بازار لاستیک کشور وجود ندارد باید این صنعت را توسعه دهیم زیرا لاستیک محصولی نیست که در آن نیازمند واردات باشیم، خاطرنشان کرد: زمانیکه در داخل کشور مصرف و توان تولید لاستیک وجود دارد باید زیرساخت‌ها و سرمایه‌گذاری‌های آن تقویت شود.

منبع: خانه ملت

ابلاغیه وزیر صنعت برای تسهیل واردات لاستیک خودروهای سنگین

 نشت ویژه کمیسیون عمران مجلس برای تامین لاستیک

محرومیت کامیون های پروژه های عمرانی از دریافت لاستیک / کایمون های بدون بارنامه شامل تسهیلات نمی شوند

آغاز توزیع لاستیک‌ کامیون با قیمت یک میلیون و 100 هزار تومان

ماهانه 80 میلیون دلار ارز دولتی در اختیار واردکنندگان لاستیک قرار می گیرد

ترخیص 60 کانتینر لاستیک کامیون و اتوبوس از گمرک

 

لاماری ایلیا ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!