پلیس راهور تمهیدات ترافیکی ویژه روز اربعین را اعلام کرد

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ تمهیدات ترافیکی برای برگزاری راهپیمایی روز اربعین در تهران را تشریح کرد. در برنامه ریزی ترافیکی پلیس راهور ویژه راهپیمایی روز اربعین، تردد در برخی معابر با محدودیت هایی همراه است که جزییات آن را در ادامه می خوانیم.

سردار محمدرضا مهماندار رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ درباره برگزاری پیاده‌روی روز اربعین اظهار کرد: با توجه به اینکه روز اربعین، در تهران پیاده‌روی جاماندگان از پیاده‌روی کربلا را داریم و خیل عظیمی از مردم مؤمن و شریف تهران در این مراسم شرکت می‌کنند، سه مسیر راهپیمایی پیش‌بینی شده که البته مسیر اصلی، شماره یک خواهد بود.

سردار مهماندار در این رابطه گفت: مسیر شماره یک از میدان امام حسین (ع) آغاز شده و با عبور از خیابان 17 شهریور، میدان شوش، خیابان فدائیان اسلام، میدان شهرری، نهایتاً به حرم مطهر عبدالعظیم حسنی(ع) می‌رسد. همچنین مسیر شماره دو از میدان جمهوری اسلامی آغاز و در ادامه با عبور از بزرگراه نواب، میدان 9 دی، میدان بهمن، بزرگراه بعثت، خیابان شهید رجایی، میدان ساعی و میدان مدرس، در نهایت به حرم مطهر عبدالعظیم حسنی(ع) می‌رسد. مبدأ مسیر شماره سه نیز امامزاده حسن (ع) است که این مسیر در ادامه با عبور از خیابان امین‌الملک، خیابان قزوین، خیابن شیخ محمدی، میدان 9 دی، میدان بهمن، بزرگراه بعثت، خیابان شهید رجایی، میدان ساعی و میدان مدرس، نهایتاً به حرم مطهر عبدالعظیم حسنی (ع) می‌رسد.

وی افزود: با توجه به اینکه برگزاری این راهپیمایی نیازمند یک سری آماده‌سازی است، به همین علت از ساعت 12 فردا شب (7 آبان ماه)، توقف تمامی وسایل نقلیه در برخی مسیر‌ها ممنوع است، البته بنر‌ها و بروشور‌هایی را که درباره عدم توقف در مسیر راهپیمایی اطلاع‌ رسانی می‌کند، از امروز نصب و توزیع کرده‌ایم تا مردم مطلع باشند و خودرو‌های خود را در این مسیر‌ها قرار ندهند. اگر خودرویی از ساعت 12 شب به بعد در این مسیر‌ها پارک باشد، همکارانم با جرثقیل آن‌ها را منتقل خواهند کرد.

سردار مهماندار درباره مسیر‌هایی که محدودیت ترافیکی دارند، گفت: در طول خیابان 17 شهریور، طول خیابان شوش در هر دو مسیر، محدوده در‌های ضلع شرقی، غربی و جنوبی حرم مطهر عبدالعظیم حسنی(ع)، طول خیابان فدائیان اسلام از میدان شوش تا میدان حرم، طول خیابان 24 متری(زکریای رازی) از میدان حرم تا سازمان آب و طول بزرگراه تهران – ورامین از سه‌راه ورامین تا میدان معلم در هر دو مسیر توقف وسایل نقلیه ممنوع است.

سردار مهماندار افزود: طبیعی است با شروع مراسم که از ساعت 6 خواهد بود تا پایان مراسم که با برپایی نماز ظهر و عصر است، اجازه تردد به وسایل نقلیه اعم از خودرو و موتورسیکلت را در طول خیابان‌های یاد شده نخواهیم نداد، به هیچ عنوان موتورسیکلت‌سواران حق ورود به داخل جمعیت و مسیر راهپیمایی را ندارند. این افراد باید موتورسیکلت‌های خود را در نقاط فرعی پارک کنند و خودشان به‌صورت پیاده در این مسیر‌ها تردد کنند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: طبیعی است که هر چه‌قدر مردم کمتر از خودرو‌های شخصی استفاده کنند، مشکلات کمتری خواهند داشت. شهروندان سعی کنند از حمل و نقل عمومی استفاده نمایند، زیرا ایستگاه‌های مترو و همچنین ایستگاه‌های BRT و خطوط اتوبوس‌رانی در طول مسیر وجود دارد.

سردار مهماندار درباره اتوبوس‌هایی که برای این مراسم در نظر گرفته شده، گفت: هماهنگی با شرکت اتوبوسرانی تهران انجام شده، در اطراف حرم به‌ویژه در پارکینگ فرمانداری شهرری، همچنین در خیابان قم و خیابان فدائیان اسلام حد فاصل میدان شهرری تا بزرگراه شهید کریمی، نقاطی هستند که اتوبوس‌ها دپو شده‌اند و در آنجا ایستگاه‌هایی مشخص شده تا زائران و پیادگانی را که در این پیاده‌روی شرکت کرده‌اند به اقصی نقاط شهر تهران منتقل کنند. به‌علاوه ون‌های تاکسیرانی هم در اطراف حرم مطهر عبدالعظیم حسنی(ع)، مستقر هستند تا به تخلیه جمعیت و بازگشت زائران کمک کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

آمادگی شرکت واحد اتوبوسرانی در مراسم پیاده روی جاماندگان اربعین + برنامه تردد اتوبوس ها

عراق ورود خودروهای سواری از مرز شلمچه به خاک این کشور را ممنوع کرد

امداد سایپا در طرح (تا کربلا) به زائران اربعین خدمات رسانی می‌کند

تشکیل ستاد بحران در ایساکو برای امدادرسانی به زائران کربلا

جزئیات طرح امداد اربعین کرمان موتور

ممنوعیت تردد خودوهای تجاری در مرز چذابه و شلمچه

قابلیت خروج موقت خودرو برای سفر اربعین به صورت الکترونیکی/ خروج موقت خودروها در گمرک غرب تهران

کرایه حمل و نقل زائران اربعین ۹۷ در خاک عراق چقدر است؟

 

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!