بهترین قیمت گذار خودرو ، خودروسازان هستند

عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی عقیده دارد، در شرایط کنونی اگر خودروسازان خودشان در شرایط آزاد بتوانندخودروهای خود را قیمت گذاری کنند و به حداقل سود در تولید دست یابند شاهد شکوفایی در صنعت خودرو خواهیم بود. در غیر این صورت، قیمت گذاری توسط هر ارگانی، مانع حرکت خودروسازان خواهد بود.

دکترامرالله  امینی با بیان مطلب فوق گفت: ماهیت کار خودروسازان به گونه ای است که خود آنها باید قیمت خودروها را تعیین کنند اما باید در این بین فاکتورهایی را مد نظر داشته باشند.

وی افزود: به منظور آزاد سازی قیمت گذاری خودروها توسط خودروسازان نیاز به آزاد سازی و کاهش تعرفه واردات است.

امینی با اشاره به این موضوع که در سال گذشته نه اثری از تحریم بود و نه خارج شدن شرکای تجاری خارجی اظهار داشت: با آمدن تحریم ها و رفتن شرکای فرانسوی برنامه های تولید دچار تغییر شد و قطعا برای مقابله با این شرایط نیاز به تدابیر هوشمندانه است.

وی افزود: افزایش شدت رقابت در بازارهای داخلی و خارجی، افزایش هزینه های تامین مالی ، افزایش نرخ ارز و شرایط تحریمی کشور همگی از جمله عواملی هستند که این روزها خودروسازان را با مشکل مواجه کرده است.

این استاد دانشگاه اضافه کرد با توجه به تجربه تحریم‌های قبلی، شرکت‌های خودروسازی روش‌هایی را مقابله با تحریم و تامین قطعات به کار می‌گیرند، اما قطعا تحریم‌ها باعث افزایش هزینه‌های تامین و تولید می‌شود. در این شرایط بهتر است با همکاری و همفکری نهادهای مختلف، برنامه‌ی بلندمدتی را برای مقابله با تحریم‌ها لحاظ کنیم.

 

کارمانیا پیش فروش محصولات خود را آغاز کرد/ پیش فروش بی وای دی S6 و F3 (آبان 97)

شرایط فروش ام وی ام 315 با قیمت جدید آغاز شد

پیش فروش جک S5 و S3 ویژه آبان ماه 97 + جزییات

6 عضو خانواده پراید در شرایط فروش سایپا + جزییات

افزایش قیمت خودرو قطعی است

رفت و آمدهای وزارت صنعت، پروسه اعلام قیمت جدید خودروهای داخلی را طولانی کرد

نوسان دست از سر بازار خودرو برنمی دارد!/ صعود دوباره دلار ضرب نزول ماشین را گرفت

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!