پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

معاینه فنی خودرو

کاهش طول صف و مدت انتظار در مراکز معاینه فنی تهران

مدیرروابط عمومی ستاد معاینه فنی خودروهای تهران از کاهش طول صف و مدت انتظار در مراکز خبر داد. به گزارش پایگاه خبری رسمی جوان خودرو؛ محمدرضا گویا مدیرروابط عمومی با اشاره به شروع زمان اجرای فاز دوم طرح کاهش از ابتدای آبان ماه اظهار داشت با عنایت به شلوغی مراکز بنابر هماهنگی انجام شده با […]

هادی سیانکی
شنبه - ۱۲ آبان ۱۳۹۷

مدیرروابط عمومی ستاد معاینه فنی خودروهای تهران از کاهش طول صف و مدت انتظار در مراکز خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری رسمی جوان خودرو؛

محمدرضا گویا مدیرروابط عمومی با اشاره به شروع زمان اجرای فاز دوم طرح کاهش از ابتدای آبان ماه اظهار داشت با عنایت به شلوغی مراکز بنابر هماهنگی انجام شده با پلیس مقرر شد اجرای فاز دوم طرح کاهش و کنترل مکانیزه معاینه فنی توسط دوربین در تمامی شهر و اعمال قانون جهت خودروهای فاقد معاینه فنی در دو هفته نخست آبان ماه به استثناء محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد تنها به صورت ارشادی انجام گردد و رانندگان خودروهای فاقد معاینه فنی باقیمانده فرصت لازم برای مراجعه به مراکز را داشته باشند. خوشبختانه اقدامات انجام گرفته در راستای اطلاع رسانی، افزایش ساعات کاری مراکز ، استفاده از سامانه نوبت دهی آنلاین و سامانه پیامکی اعلام مدت انتظار موجب شد شرایط مراجعات به مراکز به حالت عادی برگردد و شهروندان بتوانند در کمتر از دوساعت نسبت به اخذ معاینه فنی خودروی خود اقدام نمایند. در حال حاضر بیشتر مراکز دو شیفته تا 12 شب و سه مرکز بیهقی، نیایش و واحد سیار نوبنیاد به صورت 24 ساعته فعال می باشند.

وی افزود: جهت به حداقل رسیدن مدت انتظار به شهروندان تاکید می گردد قبل از مراجعه با ارسال عدد 1 به سامانه پیامکی 2000112 از مدت انتظار در مراکز مطلع و خلوت ترین مرکز را برای انجام معاینه فنی خودروی خود انتخاب نمایند. ضمنا می توانند با استفاده از سامانه نوبت دهی آنلاین به آدرس services27.tehran.ir با تعیین وقت قبلی به مرکز مورد نظر مراجعه کنند. برای سیستم نوبت هی آنلاین روزانه ظرفیت پذیرش در حدود هزار دستگاه خودرو تعیین شده که به زودی با عنایت به اهمیت بحث ارتقاء کیفی و بهبود ارائه خدمات پذیرش عادی بعضی از مراکز متوقف و خودروها تنها با تعیین وقت قبلی و نوبت دهی به صورت اینترنتی پذیرش خواهند شد.

مدیرروابط عمومی ستاد معاینه فنی خودروهای تهران در ارتباط با اقداماتی که شهروندان بایستی قبل از مراجعه به مراکز انجام دهند ،گفت: جهت تسریع در اخذ معاینه فنی به شهروندان توصیه می گردد قبل از مراجعه نسبت به بازدید و رفع ایرادات خودروی خود اقدام نمایند. معاینه فنی خودرو در دو بخش انجام می شود که یک بخش آن می تواند توسط خود راننده نیز به صورت چشمی کنترل گردد نظیر سلامت کارکرد چراغ های اخطار، سلامت وضعیت بدنه، برف پاک کن، شیشه شور، کمربند ایمنی و لاستیک ها، کنترل زمان تعویض روغن . بخش دوم آن توسط تجهیزات بررسی می شود که بدون تردید در صورت سرویس و نگهداشت صحیح خودرو (که توسط سازنده خودرواعلام شده ) خودرو می تواند با یک بار مراجعه نسبت به قبولی و اخذ معاینه فنی اقدام نماید.

گویا در خصوص نقش همکاری و مشارکت مردم در اجرای صحیح و به هنگام فاز دوم طرح کاهش تصریح کرد: انجام معاینه فنی کلیه خودروهای مشمول در تهران بدون تردید می تواند نقش موثری در کاهش آلودگی هوا و ارتقا ایمنی داشته باشد. بدون تردید همه شهروندان در قبال سلامت شهر ودیگران مسئول بوده و بایستی از خودروی با تولید آلایندگی استاندارد استفاده نمایند.

کدام خودروهای ملزم به دریافت معاینه فنی هستند؟

آغاز فاز دوم طرح کاهش آلودگی هوا/ جریمه 50 هزار تومانی در انتظار خودروهای فاقد معاینه فنی

خودروهای سنگین فاقد معاینه فنی حق تردد و ورود به تهران را ندارند

پراید و پژو بیشترین مراجعات معاینه فنی تهران

اجرای فاز دوم” طرح کاهش” از اول آبان / خودروهای فاقد معاینه فنی اجازه تردد در تهران را ندارند

96 درصد اتوبوس ها برگه معاینه فنی دریافت کردند

خودرو های سنگین فرسوده برای دریافت معاینه فنی یک ماه فرصت دارند

پذیرش خارج از نوبت تاکسی های سرویس مدرسه در مراکز معاینه فنی

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی