عابران پیاده ، بیشترین جانباختگان حوادث رانندگی

۴۰ درصد جانباختگان حوادث رانندگی در ۶ ماهه ابتدای امسال را عابران پیاده و ۳۸ درصد را موتورسیکلت سواران در تهران به خود اختصاص داده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری رسمی جوان خودرو؛

سرهنگ احسان مومنی رئیس اداره تصادفات پلیس راهور پایتخت به آمار تصادفات منجر به فوت 6 ماهه ابتدای سال پرداخت و اظهار داشت: 40 درصد جانباختگان حوادث رانندگی را عابران پیاده و 38 درصد دیگر را موتورسیکلت سواران شامل می‌شود.

رئیس اداره تصادفات پلیس راهور پایتخت تصریح کرد:‌ حدود 90 درصد متوفیان مرد و 10 درصد زن هستند.بیشترین زمان وقوع تصادفات در نیمه اول امسال از ساعت 20 تا 24 بوده است.

گزارش خودرو

سرهنگ مومنی به وضعیت جوی 6 ماهه دوم سال پرداخت و گفت: با توجه به شرایط جوی و بارش باران و لغزندگی سطح معابر، رانندگان باید در چنین شرایطی با سرعت مطمئنه و رعایت فاصله طولی مجاز رانندگی کنند تا در صورت بروز مشکل یا خطر بتوانند وسیله نقلیه خود را کنترل کنند.

وی به موتورسیکلت سواران توصیه کرد که حتی‌الامکان از حرکت و تردد در شرایط نامساعد در سطح معابر خودداری کنند؛ در غیر این صورت در حین رانندگی از کلاه ایمنی استفاه کرده و با توجه به تاریک شدن زودتر هوا، چراغ موتور خود را روشن کنند.

این مقام ارشد پلیس راهور از عابران درخواست کرد در هنگام تاریکی هوا از محل‌هایی که دارای روشنایی کافی است، تردد کرده و برای عبور از عرض معابر نیز از محل‌های خط کشی شده و پل‌های هوایی استفاده کنند.

خسارت کدام تصادفات رانندگی بدون کروکی پرداخت می‌شود؟

رانندگی با چراغ روشن در روز بارانی تصادفات را کاهش می دهد

مرکز کنترل ترافیک هوشمند راهی برای کاهش زمان رسیدگی به تصادفات رانندگی

۸ درصد قربانیان تصادفات رانندگی کودک هستند/ پلیس راهور در صدد اجباری کردن استفاده از صندلی کودک

آمار تصادفات جاده ای در سه سال اخیر ثابت مانده است

خطای انسانی چقدر در تصادفات جاده ای تاثیر دارد؟/ متهمان ردیف اول سوانح جاده ای را بشناسید

تصادف اتوبوس مسافربری با تانکر مشتقات نفتی 21 کشته بر جای گذاشت

 

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!