کارت های بانکی به کارت سوخت تبدیل می شوند

چند روز پیش طی اطلاعیه ای از سوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، استفاده از کارت سوخت پس از ۳ سال دوباره اجباری شد. در حالی که بسیاری مردم سوال‌هایی مبنی بر چگونگی دریافت کارت سوخت جدید دارند، دولت قصد دارد طی ساز و کاری کارت‌ های بانکی در دست مردم را به کارت های سوخت تبدیل کندتا نیازی به صدور کارت سوخت جدید نباشد.

بالاخره پس از مدت‌ها بررسی نحوه مدیریت سوخت در دولت، در شرایطی که شاهد مصرف افسارگسیخته بنزین از یک سو و قاچاق گسترده این فرآورده استراتژیک نفتی از سوی دیگر بودیم، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: “به‌منظور جلوگیری از قاچاق بنزین به‌ویژه با تشدید قاچاق از مرزها، تصمیم بر این شده که تحویل بنزین به خودروها و موتورسیکلت‌ها، از تاریخی که متعاقباً اعلام خواهد شد، صرفاً با استفاده از کارت سوخت انجام شود”.

این اطلاعیه به‌معنای اجباری شدن مجدد استفاده از کارت سوخت شخصی پس از 3 سال است. کارت سوخت شخصی با تصمیم دولت یازدهم، از سال 94 و پس از تک‌نرخی شدن بنزین، از حالت الزامی بودن در فرآیند سوخت‌گیری خارج شده بود.

کارت بانکی شما همان کارت سوخت شماست

محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اقدام جدید دولت برای کارت‌های سوخت خبر داد و گفت: “امروز بیش از 10 میلیون خودرو، کارت سوخت ندارند و برای صادر کردن این تعداد از کارت سوخت باید 330 میلیارد تومان هزینه می‌کردند درحالی که با استفاده از ظرفیت دولت الکترونیک و با هماهنگی بین‌دستگاهی، آن را به کارت بانکی متصل کردیم تا به‌جای اینکه مردم در صف بایستند تا در پلیس به‌علاوه 10 (+10) ثبت‌نام کنند تا بعد از یک هفته پستچی کارت سوخت صادرشده را بیاورد و هزینه‌ای را پرداخت کنند، با مراجعه به پورتال ملی پخش و پالایش با فشردن سه گزینه، کارت بانکی به کارت سوخت متصل می‌شود”.

بنابر گفته این عضو کابینه دولت، اقدام جدیدی در دولت شکل گرفته تا کارت‌های بانکی که دست مردم است به کارت های سوخت تبدیل شده و نیاز به صدور کارت‌های سوخت جدید نباشد.

منبع: تسنیم

بازگشت کارت سوخت قطعی شد/ مالکان وسایل نقلیه برای دریافت کارت سوخت ثبت نام کنند

تعیین تکلیف احیای کارت سوخت و سهمیه بندی بنزین با حضور ویر نفت در مجلس

هشدار شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در خصوص خرید و فروش کارت های سوخت

سهمیه بندی بنزین و 2 نرخی شدن آن به تعویق افتاد

چگونه رمز کارت سوخت های قدیمی را به دست آوریم؟

چگونه کارت سوخت موتورسیکلت را استعلام و دریافت کنیم؟

چگونه کارت سوخت جدید دریافت کنیم؟

نظر شما !!