تجاوز وسایل نقلیه به حریم گذرگاه عابر پیاده کنترل می شود

همه‌ ما هنگام عبور از خط‌کشی‌های عابر پیاده مواجه شده‌ایم با خودروهایی که با تمام سرعت از جلوی ما عبور کرده و نه‌تنها حق عابرین پیاده را از آنها سلب می‌کنند بلکه باعث ایجاد ترس در عابرین پیاده نیز می‌شوند. در همین راستا، به گفته معاون اجتماعی پلیس راهور پایتخت: تجاوز به حریم گذرگاه عابر پیاده توسط دوربین و مأموران پلیس راهور ثبت و اعمال قانون می‌شود.

همه‌ ما هنگام عبور از خط‌کشی‌های عابر پیاده مواجه شده‌ایم با خودروهایی که با تمام سرعت از جلوی ما عبور کرده و نه‌تنها حق عابرین پیاده را از آنها سلب می‌کنند بلکه باعث ایجاد ترس در عابرین پیاده نیز می‌شوند.

اگرچه از نظر قوانین راهنمایی و رانندگی این خلاف محسوب می‌شود اما از آنجایی که نظارتی بر اجرای آن توسط راهنمایی و رانندگی نمی‌شود، رانندگان متخلف این عادت بد خود را کنار نمی‌گذارند. لذا به نظر می‌رسد راهنمایی و رانندگی باید با این تخلف برخورد جدی کرده تا اجتناب از این تخلف در بین رانندگان فرهنگ‌سازی شود. چرا از دوربین‌های کنترل ترافیک برای ثبت اینگونه تخلفات در معابر شهری استفاده نشود؟ چرا دوربین‌هایی برای این منظور در معابر شهری تعبیه نشود».

سرهنگ مسعود جبارزاده معاون اجتماعی پلیس راهورپایتخت  در این خصوص اظهار داشت: تجاوز به گذرگاه عابرپیاده توسط دوربین و همچنین افسران پلیس راهور ثبت و اعمال قانون می‌شود.

معاون اجتماعی پلیس راهور پایتخت تصریح کرد: اکثر تقاطع‌های پایتخت به دوربین‌ مجهز بوده و اعمال قانون به واسطه دوربین انجام خواهد شد؛ در مواردی نیز که دوربین در محدوده موجود نباشد تخلف فوق توسط افسران راهنمایی و رانندگی ثبت و ضبط خواهد شد.

وی با بیان این مطلب که خوشبختانه در طی یکی دو سال اخیر تخلف تجاوز به گذرگاه عابر پیاده کاهش یافته است تاکید کرد: عدم تجاوز به حریم گذرگاه عابر پیاده در هنگام چراغ قرمز عملا در فرهنگ رانندگی جا افتاده است؛ بطوریکه شاهد ایستادن خودروها در پشت حریم گذرگاه در هنگام چراغ قرمز هستیم.

سرهنگ جبارزاده در پاسخ به دیگر پرسش درخصوص چگونگی اعمال قانون رانندگان متخلفی که در معابر فرعی به حریم عابران پیاده تجاوز می‌کنند، گفت: تعداد این افراد متخلف اندک است؛ در صورت مشاهده حتما افسران پلیس راهور نسبت به اعمال قانون و جریمه این افراد اقدام خواهند کرد؛ البته باید تاکید کرد که این مساله نیاز به فرهنگ‌سازی و آموزش هم دارد.

منبع: فارس

طرح کاهش آلودگی هوا (LEZ) چگونه اجرا می شود؟

کنترل آلایندگی خودروهای سنگین در حال تردد در شهر تهران

پیامک تخلف رانندگی بلافاصله به فرد خاطی ارسال می‌شود

خودروهای فاقد معاینه فنی از سوم آذر اعمال قانون می شوند

مجلس الزام استفاده از صندلی کودک در خودرو را تصویب کرد

خسارت کدام تصادفات رانندگی بدون کروکی پرداخت می‌شود؟

رانندگی با چراغ روشن در روز بارانی تصادفات را کاهش می دهد

برخورد سازمان تاکسیرانی و پلیس با مسافربرهای شخصی

شیشه دودی خودرو در چه شرایطی قابل اعمال قانون است؟ + رقم جریمه دودی کردن پنجره خودرو

جلوگیری از تردد خودروهای دارای شیشه دودی

درصد مجاز شیشه دودی از نظر پلیس راهور

برخورد پلیس با تغییرات نامتعارف در خودروها

چه نوع شیشه دودی از نظر پلیس مجاز است؟

جریمه شیشه دودی غیر مجاز 50 هزارتومان

کدام خودروهای ملزم به دریافت معاینه فنی هستند؟

ماجرای بشین پاشو دادن پلیس به رانندگان متخلف چه بود؟!

خودروهای سنگین فاقد معاینه فنی حق تردد و ورود به تهران را ندارند

برخورد با توقف غیرمجاز در مقابل مدارس

سرعت مجاز در معابر مختلف چقدر است؟

نظر شما !!