پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

پلیس_راهنمایی_رانندگی

تشدید مجازات رانندگان متخلف و خطرآفرین

رئیس پلیس‌راه راهور ناجا از تشدید مجازات رانندگان متخلف و خطرآفرین خبر داد و گفت: برابر ابلاغیه صادره خودرو رانندگانی که مرتکب سرعت و سبقت غیرمجاز و انحراف به چپ  می شوند و برای خود و سایر رانندگان خطرآفرین هستند ۷۲ ساعت توقیف می‌شود. به نقل از مهر، سرهنگ محمدحسین حمیدی اشاره به اینکه سفرهای […]

سهیل زنگنه
شنبه - ۱۴ شهریور ۱۳۹۴

رئیس پلیس‌راه راهور ناجا از تشدید مجازات رانندگان متخلف و خطرآفرین خبر داد و گفت: برابر ابلاغیه صادره خودرو رانندگانی که مرتکب سرعت و سبقت غیرمجاز و انحراف به چپ  می شوند و برای خود و سایر رانندگان خطرآفرین هستند ۷۲ ساعت توقیف می‌شود.

  به نقل از مهر، سرهنگ محمدحسین حمیدی اشاره به اینکه سفرهای تابستانی همچنان در روزهای پایانی شهریور رو به افزایش است، افزود: برابر آخرین آمارها واژگونی ناشی از خستگی و خواب آلودگی و انحراف به چپ ناشی از عجله و شتاب مهمترین علل حوادث رانندگی در چند روز گذشته بوده است.

  وی از ابلاغیه ویژه به ماموران پلیس‌ راه کشور برای برخورد با رانندگان پرخطر در روزهای پایانی شهریور خبر داد و گفت: خودرو رانندگانی که با سرعت و سبقت غیرمجاز و انحراف به چپ موجب ایجاد خطر برای خود و سایر رانندگان شود قطعا بدون اغماض 72 ساعت توقیف می‌شود.

  رئیس پلیس‌ راه راهور ناجا به وضعیت استان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: استان کرمانشاه سال گذشته و امسال کاهش تصادف داشته است ولی به دلیل افزایشی که در سال 92 داشته است هنوز نتوانسته افزایش سال 92 را جبران کند.

  آمادگی پلیس برای سفرهای اربعین

  رئیس پلیس‌راه راهور ناجا یکی دیگر از موضوعاتی که در بازدید امروز مورد بررسی قرار گرفت سفرهای اربعین بود و با توجه به تجربیات سال گذشته پیش‌بینی می‌شود حجم سفرهای زمینی به کربلا در سال جاری در صورت بازگشایی مرز خسروی افزایش قابل توجهی داشته باشد.

  وی افزود: در جلسه امروز همچنین موضوع جابجایی زائران با تمام توان بخش خصوصی در این استان مورد بررسی قرار گرفت و تصمیمات لازم اتخاذ شد. همچنین مقرر شد با توجه به پیش‌بینی حجم بالای ترددها،  تمهیدات لازم برای اسکان اضطراری مسافران در توقف‌های طولانی پیش‌بینی شود.

  رئیس پلیس‌راه راهور ناجا در پایان تاکید کرد: شماره تلفن 88255555 و تلفن گویای 120 در کنار سایت www.rahvar120.ir آماده اعلام آخرین وضعیت راه‌ها و محدودیت‌های تردد و ترافیک محورهاست لذا رانندگان حتما با این امکانات فراهم شده مسیر مناسب و زمان مناسب را برای سفر خود درنظر بگیرند.

  پیشنهاد بخشودگی بخشی از جرائم به مجلس

  تصادف ساختگی پیگرد قانونی دارد.

  طرح جریمه برای بدحجابی سرنشینان در دست بررسی

  جریمه مسافرکشی با خودرو شخصی

  دیدگاه خود را بنویسید

  کیوسک مطبوعاتی