توقیف یک ماهه خودرو جزای متلک پران ها!

یکی از مواردی که امروز برای مزاحمین خیابانی جا افتاده بوق زدن و در خواست از دختران برای سوار شدن است. فرمانده انتظامی پایتخت در همین راستا گفت: رانندگانی که با متلک پرانی،‌ مزاحم نوامیس مردم شده و هنجارشکنی می‌کنند،‌ توقیف یک ماهه خودرو توسط پلیس در انتظارشان خواهد بود.

شهروندان در توضیح این مطلب آورده‌اند: « یکی از مواردی که امروز برای مزاحمین خیابانی جا افتاده بوق زدن و در خواست از دختران برای سوار شدن است.

اینکه زن سوژه شده خود چه میزان در این امر نقش دارد در این بحث وارد نیست. سوال اینجا است که چرا هیچ ترس و دلهره ای در دل رانندگان نیست و انها به راحتی می توانند متلک پرانی کنند و مزاحمت ایجاد کنند بدون انکه دغدغه برخورد داشته باشند و حتی این رفتار را حق خود بدانند.

بی توجهی به این مسئله به حدی بروز کرده که شاهد هستیم که بعضی از محلات رسما محل تردد این افراد شده است.

با توجه به اینکه تمامی خودروها دارای پلاک هستند و طبیعتا قابل شناسایی اند نمی توان دادن اخطار به صاحب ماشین به او گوشزد کرد که در صورت تکرار این امر پلاک خودرو باطل می شود.

این کار نه نیاز به هزینه ای برای دولت دارد چون زندان ندارد از طرفی چون اکثر این اتفاقات توسط جوانهای که توسط ماشین خانواده انجام می شود خانواده در جریان قرار می گیرند. متاسفانه چون این افراد عموما شاکی خصوصی ندارند به راحتی جولان می دهند و شهر را نا امن می‌کنند».

توقیف خودرو-مزاحمین نوامیس

سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی پایتخت درخصوص مطلب فوق، اظهار داشت: متلک‌پرانی و مزاحمت‌های خیابانی در دسته هنجارشکنی جای دارد و خودروهایی که هنجارشکن بوده و برای نوامیس مردم مزاحمت ایجاد کنند مشمول خودروهایی خواهند بود که در توقیف پلیس جای می‌گیرند.

فرمانده انتظامی پایتخت تصریح کرد: خودروهای هنجارشکن یک ماه در توقیف پلیس خواهند ماند.

وی در پاسخ به دیگر پرسش فارس درخصوص اینکه آیا شهروندان می‌توانند شماره خودروهایی که برایشان مزاحمت ایجاد کرده‌اند به پلیس بدهند، گفت: قطعا این کار را انجام دهند چرا که پلیس شماره‌ها را بررسی کرده و بعد از بررسی صحت اطلاعات حتما با رانندگان هنجارشکن برخورد لازم را انجام خواهد داد.

منبع: فارس

جرمی به اسم جابه‌جایی و فروش سؤالات امتحان آیین نامه رانندگی!

عابران پیاده باید چه نکاتی را رعایت کنند؟

تجاوز وسایل نقلیه به حریم گذرگاه عابر پیاده کنترل می شود

توسعه حمل و نقل عمومی راهکاری برای کاهش تردد خودروهای شخصی

مهم ترین علل وقوع تصادفات شهری اعلام شد

۳۰ تا ۴۰ درصد از تخلفات رانندگی توسط تجهیزات هوشمند ثبت می‌شوند

ممنوعیت تردد کامیون در مناطق یک و ۳ تهران

آغاز دوباره فعالیت گشت های نامحسوس پلیس

پلیس راهور پایتخت طرح طاهر را از امروز اجرا می کند

با انجام این تخلفات رانندگی خودروتان توقیف و به پارکینگ منتقل می‌شود

(( ون کافه )) های فاقد مجوز جمع آوری می شوند

لاماری ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!