رشد قابل توجه مراجعه به مراکز معاینه فنی تهران/ کدام خودرو بیشترین میزان آلایندگی را دارد؟

آمارها در حالی از مراجعه ۲۲۰ هزار خودرو به مراکز معاینه فنی در پایتخت طی تنها یک ماه (آبان امسال) خبر می دهند که در برخی کلانشهرهای دیگر کشور مانند مشهد در طول یکسال صدور ۱۸۰ هزار برگه معاینه فنی ثبت شده است.

مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای شهر تهران هفته گذشته در آیین بهره برداری از مراکز معاینه فنی شهدای زمان آباد و چیتگر پایتخت گفت: این آمار نشان می دهد عملکرد یک ماهه تهران به اندازه عملکرد یکساله یک کلانشهر دیگر است.

به گفته سید نواب حسینی منش آمار معاینه فنی خودروها در پایتخت امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال حدود ۲۰ درصد رشد داشته؛ همچنین آبان ۹۷ این آمار با ثبت رکورد ۲۲۰ هزار آزمون معاینه، بیشترین سهم را نسبت به ماههای گذشته سال جاری از آن خود کرده است.

مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای شهر تهران همچنین درباره تشکیل صف های طولانی برای اخذ معاینه فنی طی چندماه اخیر گفت: در این زمینه سامانه نوبت دهی اینترنتی برای رفاه شهروندان و جلوگیری از ازدحام در مراکز معاینه فنی راه اندازی شد.

حسینی منش با بیان اینکه وانت نیسان بیشترین میزان آلایندگی را در آزمون های معاینه فنی دارد تصریح کرد: البته خودروسازان از انتشار چنین آمارهایی استقبال نمی کنند.

مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای پایتخت همچنین درزمینه معاینه فنی خودروهای سنگین گفت: امسال برای نخستین بار طرح بررسی آلایندگی و معاینه فنی کنار جاده ای برای خودروهای سنگین اجرا شد.

وی ادامه داد: ۲ هزار و ۵۰۰ خودرو دیزلی در طرح مذکور مورد بررسی و آزمون های فنی و آلایندگی قرار گرفت که ۲۵ درصد از این خودروها باوجود داشتن برگه تاییدیه معاینه فنی در آزمون مردود و معاینه فنی آنها باطل شد.

حسینی منش با بیان اینکه بررسی سلامت فنی خودروهای حمل و نقل عمومی و سنگین از خودروهای شهرداری و شرکت واحد اتوبوسرانی تهران آغاز شد، خاطرنشان کرد: این امر موجب شد که اکنون ۹۵ درصد از اتوبوس‌های شهرداری تهران به مرحله معاینه فنی استاندارد برسند.

هفته گذشته ۲ مرکز معاینه فنی در چیتگر و زمان آباد و نیز دو واحد سیار دیگر در شهر تهران بهره برداری شد. اکنون ۱۵ مرکز معاینه فنی ثابت و پنج واحد سیار تک خطه معاینه فنی در پایتخت به شهروندان خدمات رسانی می کنند.

منبع: ایرنا

بهره برداری 4 مرکز جدید معاینه فنی در تهران

ابطال معاینه فنی خودروهای تصادفی در دست بررسی

آلایندگی خودروهای سنگین زیر ذره بین معاینه فنی

طرح کاهش آلودگی هوا (LEZ) چگونه اجرا می شود؟

دریافت معاینه فنی در شهرهای دیگر برای تهرانی ها ممکن شد

خودروهایی که نتوانند استاندارد یورو4 را پاس کنند شماره نمی شوند

کنترل آلایندگی خودروهای سنگین در حال تردد در شهر تهران

خودروهای فاقد معاینه فنی از سوم آذر اعمال قانون می شوند

لاماری راین ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!