جلوگيري از خود تحريمي و حمايت از قطعه سازان بزرگ در برابر حاشيه سازي ها

عضوکمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس خواستار شد: جلوگيري از خود تحريمي و حمايت از قطعه سازان بزرگ در برابر حاشيه سازي ها

عضوکمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به نامگذاری امسال توسط مقام معظم رهبری در راستاي حمایت از کالای ایرانی گفت: در حالی امسال، سال حمایت از تولید ملی و اشتغال نامگذاری شده است که متاسفانه صنعت خودرو و قطعه سازی ما با مشکلات بسیاری در تولید مواجه است و چنانچه این مشکلات مرتفع نشود منجر به تعطیلی واحدهای صنعتی و بیکاری صدها هزار نفر از هموطنان خواهد شد.
منصور مرادی افزود: متاسفانه شرکت های خودروساز به دلیل زیان ده بودن قادر به جبران هزینه های خود نیستند و این موضوع به یک چالش اصلی در صنعت خودرو تبدیل شده است.
وی در ادامه به لزوم جلوگيري از خودتحریمی ها و انحصار در صنعت خودرو و قطعه سازی کشور اشاره كرد و گفت: شرکت های بزرگ تولیدکننده قطعات در کشور مانند گروه قطعه سازی عظام بايد در برابر رقبايي كه براي آنها حاشيه سازي مي كنند مورد حمایت قرار گیرند تا بتوانند به فعالیت تولیدی و اشتغالزایی خود در کشور ادامه دهند.
وي افزود: متاسفانه امروز شاهد هستیم برخی رقباي شركت عظام با هدف ایجاد انحصار به دنبال خارج کردن اين شركت از حوزه تامين صنعت خودرو هستند تا بتوانند در فضای انحصاری در حوزه خودرو قیمت ها را به میل خود افزایش داده و باعث افزایش قیمت تمام شده خودرو شوند که این موضوع باعث ایجاد نگرانی در مردم می شود زیرا باید خودرو را با قیمت گزاف خریداری کنند.
نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دولت بايد با اعطای يارانه هاي مناسب به قطعه سازان ضمن حمایت از صنعت خودرو و اشتغالزايي، از افزایش بی رویه قیمت ها و به تبع آن نارضایتی مردم جلوگیری کند.
عضوکمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر لزوم حمایت از صنعت خودرو و قطعه سازی و حجم بالای اشتغالزایی این صنایع اظهار داشت: دولت می تواند به روش های مختلف از جمله تخصیص ارز و کاهش مالیات به این صنعت کمک کرده و مانع از افزایش بی رویه قیمت خودرو شود تا این شرکت ها توانایی ثابت نگاه داشتن قیمت ها را داشته باشند.
مرادی اذعان داشت: وزیر محترم صمت با حضور در مجلس شورای اسلامی اعلام كردند كه تا کنون تلاش های زیادی برای حفظ و ادامه حیات صنعت خودرو و قطعه سازی کشور انجام شده است و از این پس نیز قطعا وزارت صمت حامی این صنعتگران خواهد بود.

لاماری ایلیا ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!