پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

پژو_پارس_صادرات خودرو

قیمت پراید و پژو صادراتی

چندین ماه پیش عده ای نسبت به قیمت خودروهای ایرانی در کشوهای همسایه واکنش نشان دادند اما آیا میدانید قیمت پراید و پژو صادراتی حدوداً چقدر است؟! در بین آمار خودروهایی که ایران عمدتا به عراق می‌فروشد، پژو پارس و پراید بیشترین میزان صادرات را دارد؛ به طوریکه در پنج ماه ابتدای امسال از مجموع […]

سهیل زنگنه
دوشنبه - ۱۶ شهریور ۱۳۹۴

چندین ماه پیش عده ای نسبت به قیمت خودروهای ایرانی در کشوهای همسایه واکنش نشان دادند اما آیا میدانید قیمت پراید و پژو صادراتی حدوداً چقدر است؟!

در بین آمار خودروهایی که ایران عمدتا به عراق می‌فروشد، پژو پارس و پراید بیشترین میزان صادرات را دارد؛ به طوریکه در پنج ماه ابتدای امسال از مجموع 6000 دستگاه خودروی صادر شده بیش از 5800 دستگاه پراید و پژو به قیمت5500 تا 5600 دلار به عراق بوده است.

حدود 1100 دستگاه خودروی سواری در مرداد ماه به دیگر کشوها از جمله عراق، مصر، سودان، ترکمنستان و … صادر شد و در نهایت مجموع صادرات خودروی سواری به بیش از 6000 دستگاه رسید.

بیشترین صادرات خودرو همچون ماه‌های قبل، مربوط به پژو پارس بوده است؛ به طوری‌که مجموعا طی پنج ماه نخست سال حدود 4700 دستگاه خودروی پژو پارس به ارزش حدود 5600 دلار به عراق صادر شد.بعد از آن بیشترین صادرات مربوط به پراید و همچنان بزرگترین خریدار کشور عراق بوده است. به این ترتیب در این پنج‌ماهه حدود 1100 دستگاه پراید به ارزش حدود 5500 دلار به عراق فروخته شد.

به گزارش ایسنا، در پنج‌ماهه نخست امسال 187 دستگاه خودروی تیبا به کشورهای مصر، عراق، سودان، ویتنام، اسپانیا و آلمان صادر شده است که ارزش آن در گمرک 6300 تا 7400 دلار ثبت شده است. فهرست صادرات خودرو و لوازم یدکی خودرو طی پنج ماهه نخست امسال نشان می‌دهد که 23 دستگاه خودروی سواری دیگر نیز در این مدت به کشورهای مختلف صادر شده است.

سایپا رکورد صادرات پراید را شکست

برنامه ریزی سایپا برای افزایش صادرات

135 هزار دستگاه از محصولات سایپا در عراق

پراید در عراق 16.5 میلیون تومان

رشد باورنکردنی صادرات خودرو

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی