با انصراف از ثبت نام خودرو ودیعه شما چه زمانی پرداخت می شود؟

در شرایطی که برخی مشتریان به‌دنبال انصراف از دریافت خودروهای ثبت‌ نامی خود (به‌دلیل افزایش قیمت) هستند، خودروسازان به آنها اعلام کرده‌اند ودیعه شان را به همراه سود مربوطه، طی ۱۲۰ روز کاری تحویل خواهند داد.

پس از آنکه وزارت صنعت، معدن و تجارت تصمیم گرفت قیمت‌گذاری دستوری را در بازار خودرو کنار گذاشته و قیمت‌ها را به حاشیه بازار بسپارد، بخشی از ثبت‌نام‌کنندگان خودروهای داخلی تصمیم به انصراف گرفتند. دلیل انصراف آنها این است که طبق تصمیم وزارت صنعت، معدن و تجارت، قیمت خودروهای داخلی از ابتدای بهمن‌ماه امسال به بعد، تا پنج درصد زیر حاشیه بازار تعیین می‌شود و بنابراین چندین میلیون تومان به قیمت محصولات ثبت‌نامی، در زمان تحویل اضافه خواهد شد.

به‌عنوان مثال، کسی که پراید ثبت‌نام کرده و موعد تحویل آن بهمن‌ماه امسال به بعد است، باید مبلغ ما به التفاوت را بسته به اینکه قیمت این محصول در زمان تحویل چقدر باشد، پرداخت کند. مثلا اگر موعد تحویل پراید وی، هفته جاری است، قیمت نهایی محصول با توجه به فرمول حاشیه بازار، ۴۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خواهد بود که حدود ۲۰ میلیون تومان بالاتر از قیمت کارخانه‌ای در زمان ثبت‌نام است.

گزارش خودرو

در چنین شرایطی، بخشی از مشتریان تصمیم به انصراف گرفته‌اند، چون توان پرداخت مابه‌التفاوت قیمت را ندارند.هرچند زمان طبیعی عودت ودیعه خودروهای ثبت‌نامی انصرافی، یک ماه است، با این حال خودروسازان به مشتریان منصرف شده اعلام کرده‌اند پول آنها را تا ۱۲۰ روز کاری پس می‌دهند.

این موضوع به وضوح نشان دهنده کمبود نقدینگی خودروسازان است و باید منتظر ماند و دید آیا آنها همین وعده ۱۲۰ روز کاری را نیز محقق خواهند کرد یا پول مشتریان را دیرتر از موعد موردنظر مسترد می‌کنند.

منبع: دنیای اقتصاد

فروش فوری محصولات سایپا به منظور کنترل قیمت ها از فردا آغاز می شود

ناظر بازار خودرو کیست؟ / تعزیرات حکومتی در سکوت سازمان حمایت، به بازار خودرو ورود نمی کند

بازار خودرو تب که هیچ، تشنج کرد! + قیمت های شگفت انگیز این روزهای بازار

مدیران خودرو شرایط ویژه فروش خودروهای ام وی ام را تمدید کرد

دور جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو آغاز شد

شرایط فروش اقساطی جیلی GC6 الیت اعلام شد

شرایط فروش نقدی و اقساطی جک S3 اعلام شد

آغاز پیش فروش پیکاپ ریچ از ساعت 10 صبح امروز (ویژه دهه فجر)

شرایط فروش محصولات چری با اقساط بدون بهره و تحویل فوری

قیمت جدید بورگوارد BX5 اعلام شد

قیمت جدید پژو 207 صندوق دار مشخص شد

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!