ممنوعیت توقف خودرو در میادین تهران از سر گرفته می شود

یکی از عوامل تشدید ترافیک تهران را می توان توقف بی جای خودروها دانست. توقف خودرو اخیرا در میادین پرتردد تهران افزایش یافته و همین موضوع ترافیک را در این میادین تشدید کرده است. در همین راستا، رئیس پلیس پایتخت از اجرای دوباره طرح توقف ممنوع در میادین شهر تهران خبر داده است.

چند سالی است که ترافیک در شهر تهران صبر شهروندان را لبریز کرده است، ترافیکی که علاوه بر هدر رفت سوخت و موجب اتلاف وقت شهروندان در معابر و خیابان‌های این کلانشهر می‌شود.

تولید بی‌وقفه خودرو، عدم اجرای طرح اسقاط خودروهای فرسوده، ضعف فرهنگ رانندگی و طراحی نامناسب معابر شهری از جمله عوامل اصلی ایجاد ترافیک در شهر بزرگی مانند تهران هستند.

حال می‌توان یکی از عوامل تشدید ترافیک در پایتخت را توقف‌های بیجای خودروها دانست، توقف‌هایی که بعضاً ترافیک‌های سنگین ایجاد می‌کنند. این توقف‌ها اخیرا در میادین پرتردد شهر نیز افزایش یافته و همین موضوع ترافیک را در این میادین تشدید کرده است. به طور مثال در میدان آزادی مسافرکش‌های شخصی با توقف در رینگ اصلی در ساعات مختلف روز ایجاد ترافیک می‌کنند.

بیشتر بخوانید: چالش آلودگی هوا و ترافیک تهران مقدم بر فقر و معضلات اجتماعی است

گزارش خودرو

برای مقابله با این توقف‌های بیجا چند سال گذشته، طرح ممنوعیت توقف در میادین و توقیف خودروهای متخلف اجرا شد و همین موضوع به روان شدن ترافیک کمک زیادی کرد.

مجری طرح توقف ممنوع در میادین، سردار رحیمی رئیس پلیس راهور وقت تهران بود که حالا سمت فرماندهی انتظامی تهران بزرگ را بر عهده گرفته است.

به همین علت موضوع اجرای دوباره طرح توقف ممنوع در میادین را از سردار رحیمی پیگیری کردیم و وی در گفتگو با خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اجرای مجدد این طرح در تهران را تأیید کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

پلیس صدور کارت خودرو کاغذی را تکذیب کرد

رشد 30درصدی ترافیک در محدوده طرح ترافیک در پنجشنبه‌ها

خودروهای گذر موقت قابلیت نقل و انتقال ندارند

اجرای طرح ترافیک و طرح زوج و فرد در پنجشنبه ها از سر گرفته می شود

افزایش نرخ طرح ترافیک حداکثر 15 درصدی خواهد بود /تخفیف 50 درصدی عوارض برا ساکنان محدود زوج و فرد

ورود به محدوده طرح ترافیک در روزهای پنجشنبه‌ ممنوع می‌شود

چگونه سهمیه طرح ترافیک را به خودرویی دیگر منتقل کنیم؟

چگونه از میزان بدهی طرح ترافیک خود آگاه شویم؟

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!