ایران خودرو چند دستگاه از محصولات خود را در 8 روز گذشته فروخت؟

گروه صنعتي ایران خودرو پس از صدور مجوز اختصاص 20 درصد از توليدات روزانه خود به فروش فوري از سوي وزارت صمت، تعداد 5هزار و 700دستگاه خودرو را به صورت فوري از سي‌ام بهمن، در هشت روز، به فروش رسانده است.

در مجموع اسناد تعداد 35هزار و 405 ئدستگاه خودرو از ابتداي بهمن تا روز يازدهم اسفندماه صادر شده و همين تعداد خودرو به مشتريان تحويل داده شده است كه برمبناي نظرات كارشناسان بازار، با افزايش عرضه، قيمت خودرو در روزهاي اخير با سير نزولي همراه بوده است.

براساس این گزارش، افزایش تعداد توليد با شيب كم به علت مشكلات قطعه سازان به  واسطه تحريم و مشكل نقدينگي، سبب كاسته شدن عرضه به بازار شد و افزايش تقاضاي واقعي در روزهاي پاياني سال، به كمبود خودرو در بازار دامن زد.

این گزارش می افزاید، با توجه به شرايط ايجاد شده در بازار خودرو،‌ با دستور مديرعامل گروه صنعتي ایران خودرو ،‌ اين خودروساز به عنوان تامين كننده اصلي بازار، كارگروه هاي تخصصي براي تحليل وضعيت در هفته هاي گذشته تشكيل داده تا قيمت بازار خودروها را به قيمت هاي كف هفته اول بهمن ماه كاهش دهد كه به اذعان كارشناسان بازار، اين هدف درحال محقق شدن است به گونه اي كه قيمت در بازار آزاد سير نزولي در پيش گرفته است.

گروه صنعتي ایران خودرو به منظور دست يابي به اين هدف و كاهش و يا تثبيت قيمت خودرو در بازار آزاد، برنامه‌ريزي مجدد و تخصيص منابع حاصل از فروش به قطعه سازان براي افزايش توان توليد را در دستور كار قرار داد. اين خودروساز به منظور حمايت از حقوق مصرف كنندگان واقعي برنامه فروش 20 درصد از توليد روزانه به صورت فوري را به اجرا گذاشت و محدوديت هايي از جمله امكان ثبت نام فقط يك دستگاه خودرو براي هر كد ملي، عدم ثبت نام در 18 ماه گذشته براي محصولات ايران خودرو و حداقل سن 18 سال را اعمال كرد.

همچنين در طرح هاي فروش فوري روزانه كاهش اختصاص خودرو به مشترياني كه در گذشته بيش از يك ثبت نام داشته اند و عدم تخصيص خودرو به مشتريان حقوقي به عنوان عوامل محدود كننده درنظر گرفته شد.

پيش بيني مي شود، با افزايش عرضه و تحويل خودروها در فروش فوري، كاهش قيمت در بازار ادامه داشته و شرايط مطلوب تري براي تامين نياز از سوي مشتريان واقعي و نهايي فراهم شود.

ایران خودرو در قله رضایت مشتریان از خدمات پس از فروش

استقبال ایران خودرو از ایده های طراحی خودرو

عرضه 120 هزار خودروی ایران خودرو و سایپا در بازار، فتیله قیمت را پایین می کشد

ایران خودرو در بهمن ماه 30 هزار خودرو به مشتریان تحویل داد

پیش فروش های اخیر ایران خودرو تاثیری روی سرعت تحویل تعهدات معوق ندارد

قیمت محصولات ایران خودرو در فروش فوری امروز (بهمن 97)

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!