اولین نمونه داخلی سازی شده جعبه‌فرمان هیدرولیک وانت زامیاد رونمایی شد

در مراسمی با حضور مدیران ارشد شرکت‌های زامیاد و فرمان خودروی سپاهان، اولین نمونه جعبه‌فرمان هیدرولیک بال‌اسكرو باهدف خوداتکایی و داخلی سازی قطعات خودرو، ضمن ایجاد و افزایش اشتغال، در شرکت زامیاد رونمایی شد.

اصغر رمضانی، معاون مهندسی شرکت زامیاد در این خصوص گفت: توجه به افزایش ساخت داخل و داخلی سازی قطعات محصولات تولیدی زامیاد همواره مدنظر مدیریت ارشد سازمان بوده است؛ ازاین‌رو استفاده از دانش فنی متخصصان داخلی موجب شده است تا علاوه بر اشتغال‌زایی و پایداری در اقتصاد، در حوزه‌های تأمین، پشتیبانی و قیمت تمام‌شده نیز یک آسودگی خاطر برای تأمین قطعات در ارتباط با خودروهای سبک زامیاد به وجود بیاید.

وی اضافه کرد: جعبه‌فرمان هیدرولیک بال‌اسکرو از به‌روزترین دانش فنی و تخصصی ساخت قطعات خودرو در دنیا برخوردار است و استفاده از آن در محصولات سبک تجاری زامیاد علاوه برافزایش دقت می‌تواند گشتاور، راندمان و گردش فرمان را حتی در خودروهایی با ظرفیت حمل بار بالا (که مختص خودروهای سبک زامیاد است) ارتقاء بخشد.

رمضانی با تأکید بر ارتقاء کیفی محصولات سبک شرکت زامیاد خاطرنشان کرد: تست‌های عملکردی، نشتی، دوام، ضربه و … بخشی از آزمایش‌های فنی است که بر روی جعبه‌فرمان هیدرولیک بال‌اسکرو انجام می‌شود و نصب جعبه‌فرمان هیدرولیک به روی محصولات سبک زامیاد خواهد توانست علاوه برافزایش رضایتمندی مشتریان، نمره رده کیفی محصولات این شرکت را افزایش دهد.

وی همچنین یادآور شد: با توجه به بومی‌سازی و افزایش داخلی سازی قطعات خودروهای سبک شرکت زامیاد و نصب آن بر روی وانت نیسان و در مراحل بعدی بر روی وانت پادرا و ریچ خواهیم توانست تغییرات و به‌روزرسانی قطعات را هم‌راستا با نمونه خارجی آن با کمترین هزینه انجام دهیم.

بنابراین گزارش، سید قاسم قاسمی‌نیا مدیرعامل شرکت فرمان خودروی سپاهان نیز در خصوص این پروژه گفت: با توجه به شرایط کنونی در مجموعه صنایع خودروسازی کشور و تحریم‌های ظالمانه، از چندی پیش با تعامل شرکت زامیاد بر آن شدیم با اتکا به توان و تخصص متخصصان و نیروهای توانمند داخلی، اولین نمونه صنعتی جعبه‌فرمان هیدرولیک بال‌اسكرو را تولید کنیم.

گزارش خودرو

قاسمی‌نیا با اشاره به تأثیر داخلی سازی این محصول یاد‌آور شد: هر واحد جعبه‌فرمان بال‌اسکرو 200 دلار ارزبری دارد که با احتساب 30 هزار واحد جعبه‌فرمان در سال، مقدار 6 میلیون دلار سالانه از کشور خارج می‌شد که با امکان داخلی سازی این محصول، می‌توان علاوه بر عدم خروج ارز از کشور، در سال‌های آتی شاهد صادرات و ارزآوری این محصول به کشور نیز باشیم.

وی تصریح کرد: این تکنولوژی برای اولین بار در ایران بومی‌سازی شده است و به‌صراحت می‌توان گفت دانش فنی و تجهیزات تولید این محصول منحصراً در اختیار شرکت فرمان خودروی سپاهان، شریک تجاری شرکت زامیاد است و این شرکت با بهره‌گیری از دانش فنی که در اختیار دارد، توانایی طراحی و تولید انواع جعبه‌فرمان بال‌اسکرو مورداستفاده در خودروهای تجاری وانت،‌کامیونت و کامیون و… را دارد.

وی با اشاره به میزان اشتغال‌زایی پروژه داخلی سازی جعبه‌فرمان بیان داشت: در این پروژه، برای بیش از 500 نفر نیروی کار فرصت شغلی مستقیم و 1.5 برابر آن فرصت شغلی غیرمستقیم پایدار ایجادشده است.

قاسمی‌نیا ضمن تقدیر از حمایت معنوی شرکت زامیاد از این پروژه اعلام کرد: امید است با توجه به برنامه تولید و روند روبه‌جلوی پروژه داخلی سازی، از سال آینده تولید انبوه جعبه‌فرمان هیدرولیک بال‌اسكرو و تحویل آن به شرکت زامیاد آغاز شود.

گفتنی است: مجموعه فرمان يك سيستم فوق ايمني محسوب می‌گردد که نهايت دقت در طراحی و توليد اين قطعه موردنیاز است؛ جعبه‌فرمان بال‌اسكرو،‌ نوعی از جعبه‌فرمان در خودروهای سگمنت تجاری است که به لحاظ قدرت،‌ اصطكاك فوق‌العاده پايين، عملكرد مناسبی را به ثبت رسانده است.

عملکرد مطلوب شرکت زامیاد در شرایط تحریم

تخفیف زامیاد به مشتریانی که جرایم بدهی خود را پرداخت کنند

زامیاد با محصولات تجاری جدید، سهم خود را از بازار افزایش می دهد

پای زامیاد در کفش نیسان! / نگاهی به پتانسیل های پیکاپ ریچ

وانت های جدید در سبد محصولات زامیاد

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!