۶۰ درصد ثبت نام کنندگان خودرو ، مصرف کننده واقعی نیستند

نجفی منش گفت: بیش از ۶۰ درصد ثبت نام کنندگان خودرو می‌کنند برای مصرف شخصی نیست که این امر به اقتصاد آسیب می زند.

به گزارش پایگاه خبری رسمی جوان خودرو؛

محمدرضا نجفی منش رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی درباره بازار خودرو گفت: بیش از ۶۰ درصد کسانی که خودرو ثبت نام می‌کنند برای مصرفشان خریداری نمی‌کنند و هدف، بیشتر حفظ ارزش پول است که بتوانند از آن سود کنند که این امر به ضرر اقتصاد است.

وی با بیان اینکه ۲۰ تا ۳۰ درصد قیمت بازار خودرو حبابی است تصریح کرد: امیدواریم که حباب این قیمت در بازار بترکد و به قیمت واقعی برسد.

رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی با بیان اینکه تامین مواد اولیه‌ای که در داخل تولید می‌شود با مشکل روبه روست افزود: فولاد، آلومینیوم، مس و مواد پتروشیمی نمونه‌ای از این صنایع هستند.

نجفی منش با بیان اینکه هم اکنون ۳ هزار و ۸۰۰ شرکت دانش بنیان در حال فعالیت هستند افزود: می‌توان ادعا کرد که نسبت به ۲۰ سال گذشته توانمندی ما ۱۰۰ برابر شده است.

نجفی منش ضمن انتقاد از سیاست گذاری دولتمردان گفت: اگر دولتمردان سریعتر تصمیم بگیرند بسیاری از مشکلات حل می‌شود بطوریکه طبق آمار، نوسان قیمت‌ها تاکنون ۱۳ هزار میلیارد تومان به صنعت همگن سازی خودرو، ضرر وارد کرده است و ضرورتی برای ثبت سفارش‌های مکرر وجود نداشت.

رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی با بیان اینکه صنعت خودروسازی و صنایع زیرمجموعه آن، مخالف سود عایدی مردم نیستند افزود: اگر از ابتدا قیمت‌ها درست و منطقی اعلام می شد فشاری به جامعه مصرف کننده تحمیل نمی شد.

نجفش منش در پایان گفت: امیدواریم که در سال جدید، این صنعت بتواند به رشد و شکوفایی خود دست پیدا کند چرا که سال گذشته فشار‌های زیادی بر آن، صنعت وارد بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

۹۵ درصد ثبت نام کنندگان خودرو دنبال سودجویی هستند

تزریق تسهیلات، قیمت قطعات خودرو را کاهش می دهد

سال ۹۷ در بازار خودروهای خارجی چه گذشت؟/از بازداشت متخلفان تا دپو ۱۳ هزار خودرو در گمرک

چالش های صنعت خودرو در سال 97

ایران خودرو تکلیف استرداد مابه التفاوت پرداختی مشتریان را مشخص کرد

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!