ایران خودرو 17 هزار ميليارد ريال سهام و املاك خود را واگذار کرد

گروه صنعتي ايران خودرو از سال 92 تا پايان سال 97 سهام شركت هاي زيان ده و كم بازده خود را به ارزش 10 هزار و 942 ميليارد ريال به فروش رسانده است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو 

راهبرد فروش سهام شركت هاي زيان ده گروه صنعتي ايران خودرو از سال 92 كليد خورد و برمبناي آن سهام تعدادي از شركت‌هاي زير مجموعه اين خودروساز واگذار شده است.

در سال 92 تعداد دو شركت به ارزش يك هزار و 523 ميليارد ريال به فروش رسيد و در سال 93 نيز بخشي از سهام هفت شركت بورسي به ارزش 351 ميليارد ريال به فروش رفته است.

با ادامه اجراي اين راهبرد، در سال 94 نيز بخشي از سهام 9 شركت بورسي گروه به ارزش 907 ميليارد ريال به فروش رفته است.

گزارش خودرو

در سال 95 سهام بلوكي دو شركت به علاوه بخشي از سهام 11 شركت بورسي جمعا به مبلغ 3 هزار و 130 ميليارد ريال واگذار شده است. همچنين در سال 96 نيز سهام بلوكي 4 شركت به علاوه بخشي از سهام 8 شركت بورسي گروه به ارزش 3 هزار و 780 ميليارد ريال واگذار شده است.

ارزش واگذاري بخشي از سهام 8 شركت بورسي در سال 97 نيز معادل يك هزار و 251 ميليارد ريال است.

فروش املاك و مستغلات مازاد از جمله سياست هاي ايران خودرو در افزايش بازدهي دارايي‌ها و تزريق منابع مالي حاصله به خطوط توليد بوده است. اين شركت توانسته از سال 92 تا 97 مبلغ بيش از 7 هزار ميليارد ريال را از طريق فروش املاك مازاد و مستغلات جذب سرمايه در گردش كند.

درحال حاضر نيز فروش بخشي از دارايي هاي مازاد در گروه صنعتي ايران خودرو در دستور كار قرار دارد. اين دارايي ها شامل سهام شركت هاي زيرمجموعه و املاك و مستغلات قابل واگذاري است.

انتهای پیام/

شمارش معکوس تا واگذاری سهام ایران خودرو و سایپا

پژو 206 تیپ 2 ایران خودرو را 67 میلیون تومان بخرید

ایران خودرو فروش فوری پژو پارس و سمند ال ایکس را اعلام کرد

80 درصد تولید روزانه ایران خودرو برای تعهدات معوق است

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!