پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

محسن هاشمی

30 سهمیه طرح ترافیک برای هر رسانه بزرگ در نظر گرفته شد

رئیس شورای شهر تهران گفت: بیش از 2 هزار سهمیه برای رسانه‌ها در نظر گرفته شده و با توجه به تعداد درخواست کنندگان، به نظر می‌رسد به هر رسانه بزرگ به طور متوسط 30 سهمیه در نظر گرفته شده باشد. به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در حاشیه جلسه […]

سبحان قالیباف
سه شنبه - ۷ خرداد ۱۳۹۸

رئیس شورای شهر تهران گفت: بیش از 2 هزار سهمیه برای رسانه‌ها در نظر گرفته شده و با توجه به تعداد درخواست کنندگان، به نظر می‌رسد به هر رسانه بزرگ به طور متوسط 30 سهمیه در نظر گرفته شده باشد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در حاشیه جلسه علنی روز سه شنبه شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به پرسش مشترک خبرنگاران در خصوص عدم عدالت در توزیع آرم‌های خبرنگاری در بین رسانه‌ها و نقش کمیسیون فرهنگی-اجتماعی شورای شهر در این سهمیه بندی گفت: تا آنجا که من اطلاع دارم سال گذشته سهمیه‌ها از طریق معاونت اختصاص داده می‌شد و امسال کمیسیونی متشکل از نمایندگان کمیسیون فرهنگی، حمل و نقل، اصناف و ارشاد در خصوص سهمیه بندی ها تصمیم گیری کردند و تنها یک کمیسیون در این رابطه تصمیم گیری نکرده است.

وی خطاب به خبرنگاران اظهار کرد: گزارش نهایی در این رابطه را از آقای علیخانی و حق شناس بگیرید تا مشخص شود برای هر رسانه چه تعداد سهمیه در نظر گرفته شده است.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه تعداد سهمیه طرح ترافیک خبرنگاران محدود است، گفت: بیش از 2 هزار سهمیه برای رسانه‌ها در نظر گرفته شده و با توجه به تعداد درخواست کنندگان، به نظر می‌رسد به هر رسانه بزرگ به طور متوسط 30 سهمیه در نظر گرفته شده باشد اما من به طور دقیق آمار رسمی را ندارم.

وی در خصوص اینکه چه شاخص‌هایی برای این سهمیه بندی در نظر گرفته شده اشاره کرد: شاخص‌ها را همان کمیته مشخص کرده و باید پاسخگو باشند. در این کمیته یک عضو مربوط به آقای پورسیدآقایی است و دو عضو نیز مربوط به شورای شهر و الباقی تصمیمات صنفی است که باید با واقعیت یکی باشد.

وی تاکید کرد: برای مشخص شدن سهمیه‌ها می‌توانید درخواست کنید، سهمیه‌ها علنی و شفاف شود.

وی ادامه داد: در این سیستم مالکیت خودرو مهم نیست و تنها اسم فرد دارای اهمیت است زیرا برخی خودروهایشان به نام پدر و مادر یا همسر است اما خود از آن استفاده می‌کنند و بسیاری از خودروها قولنامه ای است و تشخیص آن آسان نیست.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگاری که چرا رابطین رسانه اعضای شورا از سهمیه خبرنگاران استفاده می‌کنند، گفت: نحوه پرسش شما برای من القای بازجویی است و آیا آیا گفتن‌ها مانند این می‌ماند که در حال بازجویی هستید. من از جزئیات این موضوع اطلاعی ندارم.

هاشمی در ادامه در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص قطعات باقیمانده در گمرک تشریح کرد: یکی از مشکلات عمومی برای معطل ماندن قطعات، اجناس و کالاها در گمرک، مسئله اجناس است که برای ترخیص کامل باید اسناد امضا شود. گاهی صاحبان ملک اسناد را در اختیار ندارند که در کالاهای اساسی معمولاً کپی اسناد نیز با فشار اینکه مردم به این کالاها احتیاج دارند مورد پذیرش قرار می‌گرفت. موضوع دیگر تعرفه‌های گمرکی است که در مورد کالاهایی که اجزای متفاوتی دارد اعمال می‌شود. به طور مثال عوارض کابل گمرکی ممکن است تا 40 درصد تعیین شود اما این کابل بخشی از واگن مترو است که 5 درصد گمرکی دارد. برخی اوقات کارشناس گمرک برای هر جز گمرکی متفاوتی می‌گیرد و باعث اختلاف میان واردکننده و گمرک می‌شود. در زمان گذشته من این مشکل را برطرف کرده بودم و به طور سلیقه‌ای گاهی کارشناسان دوباره این روند را تکرار می‌کنند. نکته سوم بدهی سازمان‌ها به گمرک است که باعث می‌شود اجازه ترخیص داده نشود. پیش از این در توافقی که در زمان من انجام شده بود این بخش را به حساب کمک‌های دولت به مترو می‌گذاشتیم و در خزانه این حساب‌ها جابجا می‌شد. برای حل مشکل ترخیص باید این 3 مشکل برطرف شود. در همینجاست که عُرضه و بی عُرضه گی مدیر خودش را نشان می‌دهد.

وی در خصوص تجمع کارکنان شرکت بهره برداری مترو نیز گفت: سو تفاهمی در این خصوص ایجاد شده بود که با واقعیت تطبیق ندارد.

وی خطاب به خبرنگار پرسش کننده گفت: گاهی اوقات صدا و سیما از ماهواره‌ها بدتر عمل می‌کند و برای زدن رقیب از ضدانقلاب هم پیشی می‌گیرد.

وی در خصوص تذکر یکی از اعضا نسبت به بی توجهی به طرح‌های اعضای شورا ادامه داد: عدم ثبات مدیریت باعث شده بود برخی از این طرح‌ها به فراموشی سپرده شود و مدیر مربوطه در جریان آن قرار نداشته باشد. در حال حاضر آماری از طرح‌های انجام نشده شورا تهیه کرده ایم که حدود 50 درصد طرح‌های مصوب اجرایی نشده است. البته این موضوع هم در گذشته سابقه داشته که قرار است این موضوع مورد بررسی قرار گیرد.

وی در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص استعفای اعضای شورا برای حضور در انتخابات مجلس گفت: تاکنون هیچیک از اعضای شورا استعفا نداده اند و همچنان پایدار تا سال 1400 در خدمت شهروندان خواهند بود.

انتهای پیام/ منبع: مهر

بروز تخلف در افزایش نرخ کرایه تاکسی ها

اجرای طرح رینگ دوم ترافیک از ابتدای تیرماه

طرح اتوبوس هوایی، همچنان رو هوا / احتمالا در دوره بعد این طرح افتتاح می شود

اجرای مصوبه همچنان در گیر و دار / علت انتشار نیافتن نام خبرنگارانی که طرح ترافیک گرفته اند

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی