تغییرات پی در پی و حضور دلالان در بازار پازل های علت آشفتگی بازار خودرو

به گفته ی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تغییرات ناگهانی قیمت ها و فعالیت دلالان موجب شده تا آرامش بازار بهم بریزد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: شرایط ویژه ای که در کشور بعد از بازگشت تحریم‌ها ایجاد شده، علت اصلی گرانی خودروها است.

علی اسدی کرم افزود: باید بتوان با ایجاد یک ثبات همه‌جانبه در بازار، قیمت‌ها را کاهش داد زیرا تغییرات ناگهانی در قیمت‌ها و بی‌ثباتی در بازار و حضور دلالان، دست‌به‌دست هم داده تا آرامش از اقتصاد کشور سلب شود.

نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی در رابطه با مشکلات ایجادشده پس از بازگشت تحریم‌ها و همچنین قطع همکاری شرکت‌های خارجی تأمین‌کننده قطعات ادامه داد: در حال حاضر با وجود محدودیتی که برای شرکت‌های خارجی تأمین‌کننده قطعات در همکاری با خودروسازان داخلی ایجاد شده، با مشکل کمبود قطعات و اخلال در تولید مواجه هستیم.

اسدی کرم بیان کرد: با توجه به این‌که برخی از قطعات مصرفی در خودروها از طریق واردات و توسط شرکت‌های خارجی تأمین می‌شد، در شرایط موجود این امکان از خودروسازان سلب شده و شاهد انباشه‌شدن تعداد زیادی خودرو ناقص و غیرقابل عرضه به بازار در انبارهای خودروسازان هستیم.

وی تأکید کرد: با وجود بدعهدی شرکت‌های خارجی، در صورت بازگشت به شرایط قبل از تحریم دیگر نمی‌توان به حضور دائمی شرکت های خارجی اعتماد داشت چراکه این شرکت‌ها، همان‌هایی هستند که با خروجشان از کشور بر مشکلات و گرانی‌های کنونی دامن زدند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: لازم است امروز بیش از گذشته بر روی تولید داخل تمرکز کنیم هم به لحاظ تنوع در تولیدات و هم افزایش کیفیت، تا بتوان با تعمیق در تولیدات داخلی این مشکل را به‌صورت ریشه‌ای رفع کرد.

وی اشاره کرد: در حال حاضر وزارت صنعت، معدن و تجارت با همکاری خودروسازان اقداماتی در این رابطه صورت داده‌اند و به‌طور جدی به‌دنبال افزایش تولید و عرضه خودرو و درنتیجه کاهش التهابات بازار هستند.

انتهای پیام/ منبع: ایلنا

قیمت خودرو باید کاهش یابد

روش شورای رقابت برای قیمت گذاری تنها با زیان خودروسازان همراه است

سازمان بازرسی کل کشور خواستار بازگشت شورای رقابت شد

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!