پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

آزادراه تهران شمال

پیشرفت فیزیکی آزادراه تهران – شمال در چهار سال اخیر به 95 درصد رسید

به گفته ی مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور پس از خروج چینی از پروژه ی آزادراه تهران – شمال با حضور متخصصان داخلی روند کار سرعت گرفت. به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو خیراله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی امروز در حاشیه بازدید رئیس سازمان برنامه و بودجه از آزادراه تهران […]

سبحان قالیباف
سه شنبه - ۲۱ خرداد ۱۳۹۸

به گفته ی مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور پس از خروج چینی از پروژه ی آزادراه تهران – شمال با حضور متخصصان داخلی روند کار سرعت گرفت.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

خیراله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی امروز در حاشیه بازدید رئیس سازمان برنامه و بودجه از آزادراه تهران – شمال و ادامه بزرگراه همت تا کرج درباره این آزادراه اظهار کرد: این پروژه ویژگی‌های خاص خود را دارد و با حداکثر استاندارد روز استفاده می‌شود همچنین منظره‌آرایی در این محور اضافه شده است که در زیبایی و ایمن‌سازی مسیر مؤثر است.

این مقام مسئول با بیان اینکه هوشمندسازی کل مسیر آزادراه در منطقه یک با استاندارد بالا در حال انجام است، گفت: روشنایی کل مسیرها در تونل‌ها از مواردی بود که در مطالعات اولیه نبود اما بعداً اضافه شد.

وی با اشاره به اینکه پیشرفت فیزیکی پروژه در چهار سال اخیر به 95 درصد رسید، ادامه داد: پس از آنکه چینی‌ها از این پروژه بیرون رفتند منطقه یک توسط متخصصان داخلی به سرعت ساخته و تکمیل شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی درخصوص هزینه عوارضی در منطقه یک آزادراه تهران – شمال گفت: با توجه به ابعاد این پروژه برآوردی که بخش خصوصی درباره رقم صد هزار تومان در عوارضی این آزادراه دارد که با هزینه‌های سنگین سرمایه‌گذاری منطقی است اما باید این عدد طوری باشد که مردم بتوانند استفاده کنند لذا پیش‌بینی می‌کنیم که رقم عوارضی آزادراه فعلا حدود 30 هزار تومان باشد. البته این موضوع باید توسط کمیته مربوطه بررسی و تعیین شود لازم به ذکر است که این آزادراه مزایایی دارد، 60 کیلومتر مسیر را کوتاه‌تر می‌کند و قطعا این رقم عوارضی به صرفه خواهد بود.

وی درباره تحویل اراضی به بنیاد به عنوان سرمایه‌گذار و شریک دولت در این پروژه گفت: بخشی از اراضی در پردیس به بنیاد به صورت تحویل موقت داده شد اما در بخشی از آنها مسکن مهر ساخته شد به همین علت فعلاً در حال بررسی هستیم.

30 میلیارد تومان برای رفع معارض آزادراه همت تا کرج نیاز داریم

خادمی بیان کرد: امروز رئیس سازمان برنامه و بودجه از پروژه ادامه آزادراه همت تا کرج نیز بازدید کرد این مسیر 14.5 کیلومتر است که 5 کیلومتر آن افتتاح شده و 10 کیلومتر باقی مانده هم 85 درصد رشد داشته پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان امسال افتتاح شود.

وی افزود: این پروژه در قالب دو قرارداد اجرا شد، اولی 99 درصد رشد دارد و قرارداد دوم هم در حال اجراست. تاکنون 460 میلیارد تومان در ادامه آزادراه همت تا کرج هزینه شده است که 70 درصد سرمایه‌گذاری دولت دارد.

این مقام مسئول گفت: تعدادی از خانه‌های حاشیه مسیر خریداری شد همچنین در انتهای پروژه تا اتصال آن به جاده موجود کرج – چالوس چندین رستوران و منطقه گردشگری وجود دارد که باید خریداری شود و برای این منظور 30 میلیارد تومان نیاز داریم که امیدواریم سازمان برنامه و بودجه در این حوزه با ما همکاری کند.

انتهای پیام/ منبع: فارس

از مشخصات آزادراه تهران – شمال بیشتر بدانید

افتتاح آزادراه همت-کرج تا 6 ماه آینده

تنها عوارض مسافت پیمایش شده در آزادراه ها پرداخت می‌شود

اخذ عوارض الکترونیکی در تمام آزادراه ها تا تیر ماه ۹۸ اجرایی می شود

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی