سازمان بازرسی بر قیمت گذاری توسط شورای رقابت اصرار دارد

رئیس سازمان بازرسی کل کشور از برگزاری جلسات متعدد با وزیر صمت پیرو موضوع ساماندهی بازار خودرو و قیمت آن خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور در جمع خبرنگاران در خصوص ورود سازمان بازرسی به آشفته بازار خودرو اظهار کرد: قیمت خودرو کاهش پیدا کرده است.

وی در خصوص عدم ارائه خودرو از سوی کارخانه های خودروسازی به مردم گفت: در این ارتباط وزیر و خودروسازان را خواستیم و جلسه نهایی برگزار خواهیم کرد. در رابطه با قطعات داخلی هم جلساتی در این رابطه با این اشخاص خواهیم داشت.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور ادامه داد: در رابطه با خودرو بررسی های کردیم و قیمت تمام شده را مشخص کرده و در این رابطه اقداماتی انجام دادیم. حتماً باید قیمت گذاری زیر نظر شورای رقابت باشد و اصرار ما بر این موضوع ادامه دارد.

وی با توجه به ارسال نامه به معاون اول رئیس جمهور گفت: علاوه بر این، مصوبه ای هم هست و اقداماتی انجام خواهیم داد تا یکجا قیمت گذاری شود. پاسخ آقای جهانگیری هم در این رابطه مثبت است تا انشالله این موضوع یک کاسه شده و دلال ها حذف شوند. اگر دلالها حذف شوند قیمت خودرو این قیمت های اعلام شده فعلی نخواهد بود.

سراج در خصوص تصویب آیین نامه سازمان بازرسی کل کشور گفت: آیین نامه را سال 93 نوشتیم که متأسفانه اقدام نشده بود اما با آیین نامه جدید هر کسی نظر خود را نمی تواند بدهد و همه امور کارشناسی شده و کار ما بهتر خواهد شد.

این مقام مسئول در پاسخ به این سوال که قرار بود گزارشی از سوی بازرسی کل کشور در رابطه با تخلفات بازار خودرو به رییس قوه قضاییه ارسال شود، این گزارش‌ها در چه مرحله ای است؟ گفت: گزارش قبلاً داده بودیم و قرار است این هفته گزارش نهایی را بدهیم.

وی همچنین در خصوص اختصاص شعبه ای از دادگاه به پرونده های سازمان بازرسی کل کشور هم گفت: آیت الله رییسی به معاون اول دستور داده و بسته به استان ها و میزان پرونده های شعب تخصصی اختصاص یابد.

انتهای پیام/ منبع: مهر

پدیده گرانی هیچ ارتباطی با سازمان بازرسی ندارد

سازمان بازرسی کل کشور خواستار بازگشت شورای رقابت شد

خروج قیمت گذاری خودرو از شورای رقابت از ابتدا صحیح نبود

قیمت تمام شده خودرو باید به دست شورای رقابت برسد

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!