جهت دهی به نقدینگی و منابع مالی، راهکار بهبود مشکلات صنعت خودرو

به گفته ی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تولید بیشتر و جهت‌دهی به نقدینگی و منابع مالی در دست مردم می‌توانیم مشکلات بیشتری را از صنعت خودرو برطرف کنیم.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو 

حجت‌الاسلام سیدجواد حسینی‌کیا عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درخصوص افزایش تولید در سایپا و رکوردشکنی این خودروساز در تولید، اظهار کرد: مدیریت و کار جهادی و اعتقاد به اقتصاد مقاومتی که مورد تأکید رهبر معظم انقلاب قرار دارد، می‌تواند راهگشا بوده و ما را از بحران‌ها عبور دهد.

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با تولید بیشتر و جهت‌دهی به نقدینگی و منابع مالی در دست مردم می‌توانیم مشکلات بیشتری را از صنعت خودرو برطرف کنیم، ضمن آن‌که در این صورت، ثبات قیمتی خوبی نیز در بازار حاکم خواهد شد و شرایط در این حوزه بهتر خواهد بود.

گزارش خودرو

وی گفت: اقدام سایپا درخصوص ارتباط و همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان به‌منظور افزایش داخلی‌سازی قطعات خودرو ازجمله اقدامات نو، بدیع و بسیار خوبی است که انجام شده و لازم است مورد تحسین قرار گیرد.

حسینی‌کیا ادامه داد: حدود 15 تا 20 درصد قطعات خودرو وارداتی است و اگر بتوانیم این قطعات را بومی‌سازی کنیم، خودرو محصولی 100 درصد بومی خواهد شد که این امر، هم موجب اشتغال‌زایی می‌شود و هم، گامی در جهت بی‌تأثیر کردن تحریم‌ها است.

انتهای پیام/ منبع: مهر

ايران خودرو تمامِی انتظارات محيط زيستي را برآورده كرده است

سایپا در هفته گذشته ۱۰ هزار خودرو را تکمیل و تجاری‌سازی کرد

معافیت های جانبازی لغو شده برای واردات خودرو باز می گردند

کاهش چشمگیر تحویل لوازم یدکی خودرو از سوی چینی ها

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!