واگذاری کامل خودروسازان تا سال 99

به گفته وزیر صمت، اموال و دارایی خودروسازان طی سال‌های ٩٨ و ٩٩ به صورت کامل واگذار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت صبح امروز در میزگرد تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو با بیان اینکه رفع افت تولید را جبران کردیم؛ چراکه یک میلیون خودرو معوق داشتیم، گفت: مردم عادی خریداران این خودرو بودند که البته نقدینگی خودروسازان را نیز قفل کرده بودند؛ این در حالی است که ما در یک حرکت اورژانسی، تولید خودروهای پرتیراژ را بالا بردیم.

وی بیان کرد: در چنین شرایطی تعمیق ساخت داخلی را نیز گسترش داده و وابستگی خود را به خارج کم کردیم؛ ضمن اینکه تمام جوانب کار را دیدیم و تلاش کردیم که قیمت را هم کاهش دهیم؛ البته هر هفته نیز جدول تولید و فروش را رصد کرده ایم و گزارشات را با هفته‌های قبل مقایسه می‌کنیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه ٨٠ درصد تولید صرف انجام تعهدات می‌شود، تصریح کرد: در پنج محور آمار تولید، تعهدات فروش، خودروهای ناقص، فروش اموال و مازاد دارایی خودروسازان و ساخت داخل، کار را به صورت روزانه رصد خواهیم کرد.

رحمانی با بیان اینکه فروش دارایی‌های مازاد با اولویت‌هایی که برای آنها تعیین شده در حال انجام است، اشاره کرد: اموال و دارایی‌های خودروسازان باید ظرف سالهای ٩٨و ٩٩ واگذار شده و فروش آنها تکمیل شود.

وزیر صمت با بیان اینکه توان خوبی در حوزه قطعه سازی در کشور ایجاد شده است، اشاره کرد: رابطه خودروسازان و قطعه سازان باید برد- برد باشد؛ البته وزارت صمت نیز نقش تسهیل گر دارد و ما نمی‌خواهیم دولت به خودروساز و قطعه ساز امر و نهی کند.

انتهای پیام/ منبع: مهر

اصلاح رفتارها، فرآیندها و عملکردها در صنعت خودرو در گرو خصوصی سازی

خودرو از بخش دولتی پیشی گرفت

مجوز واگذاری باقی مانده سهام دولت در 2 شرکت خودرسازی دریافت شد

واگذاری سهام دولت از طریق بورس اوراق بهادار تهران انجام می‌‌شود

لاماری ایلیا ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!