لزوم نوسازی ناوگان اتوبوسرانی تهران با همکاری دولت

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران بیان کرد: بیشترین نگرانی ما در بحث نوسازی ناوگان است که در این خصوص باید نهاد های دیگر همکاری کنند.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

پیمان سنندجی مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با اعلام اینکه قرار است شرکت اتوبوسرانی تهران از طریق مصوبه دولت از درآمد حاصل از مابه التفاوت سوخت استفاده کند، بیان کرد: سهمیه شهر تهران به واسطه اجرای این مصوبه 5 هزار دستگاه اتوبوس CNG خواهد بود که به مدت سه‌سال آینده باید تأمین شود. این چند هزار دستگاه اتوبوس می‌تواند در نوسازی ناوگان و انجام طرح‌های توسعه‌ای بسیار تأثیرگذار باشد.

وی با بیان اینکه تلاش می‌شود تا پایان امسال هزار دستگاه اتوبوس از طریق این مصوبه تأمین شود، تصریح کرد: تاکنون پیگیری‌های بسیاری برای تأمین اتوبوس‌ها صورت گرفته است. پیگیری‌های وزارت صمت و سازمان شهرداری‌ها موجب اصلاح یک مصوبه و افزایش مابه التفاوت 80 هزار میلیارد تومان به 142 هزار میلیارد تومان شد. امیدواریم این مصوبه در آینده‌ای نزدیک اجرایی شود و براساس آن اتوبوس‌های جدید را به ناوگان عمومی اضافه کنیم.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه اتوبوس‌های فعلی به علت فرسودگی، خروج از خط و زمان تعمیرات بالا در خدمت رسانی خلل ایجاد می‌کنند، گفت: با ورود اتوبوس‌های جدید، زمان سرفاصله به شدت کاهش پیدا خواهد کرد. اگر متوسط زمان ورود هر اتوبوس به ایستگاه 7 دقیقه باشد با ورود اتوبوس‌های جدید سرفاصله 2 دقیقه کاهش پیدا می‌کند اما اگر بخواهیم به یک استاندارد 4 دقیقه‌ای برسیم شهر تهران به 9 هزار دستگاه اتوبوس زیر سن فرسودگی احتیاج دارد.

سنندجی در پاسخ به این سوال که شرکت اتوبوسرانی تا چه میزان به برنامه‌ 5 ساله‌ سوم توسعه شهر تهران نزدیک شده، تشریح کرد: تمام برنامه ریزی‌ها، اقدامات و نظام بودجه ریزی این شرکت براساس برنامه 5 ساله سوم است و بر همین اساس همکاران تلاش می‌کنند. در بسیاری از برنامه‌ها پیشرفت قابل توجهی مشاهده شده اما در برنامه نوسازی باید نهادهای دیگر در این خصوص همکاری کنند. بیشترین نگرانی فعلی در خصوص نوسازی ناوگان است همچنین دولت باید مابه التفاوت آن را بپردازد تا نوسازی صورت گیرد. تغییر خطوط، ارتقای سطح کیفی و استانداردسازی برای آلودگی و انجام معاینه فنی جزو برنامه‌های موفق اتوبوسرانی بوده است.

وی درباره اتوبوس‌های برقی‌ نیز اظهار کرد: اتوبوس برقی به‌عنوان یک مدل حمل و نقل خوب که کارآیی بالایی دارد برای شهرداری مهم است، به همین منظور برای توسعه آن برنامه‌ریزی می‌کنیم. در حال حاضر یک خط اتوبوس برقی در تهران داریم و برنامه ریزی برای توسعه دو خط دیگر است. یک خط از میدان خراسان تا میدان راه‌آهن و خط دیگر از میدان خراسان تا پایانه جنوب خواهد بود. تا پایان سال یک خط از این خطوط راه اندازی خواهد شد.

سنندجی تاکید کرد: به طور کلی در این 3 خط به 64 دستگاه اتوبوس برقی نیاز خواهیم داشت، اما درحال حاضر برای یک خط 16 اتوبوس برقی داریم.

انتهای پیام/ منبع: ایلنا

قیمت بلیت اتوبوس در ایام اربعین افزایش نمی یابد

تعداد ایستگاه های خط 7 مترو تهران افزایش یافت

ورود 15 اتوبوس به خطوط اتوبوسرانی مرکز شهر

علت نبود امکان ثبت نام برای خانم ها در اپلیکیشن دوچرخه سواری اشتراکی چیست؟

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!