واردات قطعاتی که در کشور نمونه داخلی دارد ممنوع

به گفته ی دستیار ویژه وزیر صمت به معاونت های امور صنایع تاکید شده تا از هرگونه واردات قطعاتی که در داخل تولید می شود، جلوگیری و ممنوع شود.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

صادق نجفی دستیار ویژه و مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: وزیر صنعت دستور لازم را برای جلوگیری از افزایش قیمت خودروهای پیش‌فروش شده معوق طبق قرارداد به خودروسازان صادر و بر اعمال کنترل قوی‌تر در سیستم فروش خودرو برای رسیدن خودرو به دست مصرف کننده واقعی تاکید کرد.

وی بیان کرد: برای ترخیص خودروهای وارداتی در گمرک و جلوگیری از رشد روزافزون قیمت در بازار خودروهای خارجی وارداتی نیز اقدامات موثری انجام شده است.

دستیار ویژه و مشاور وزیر صنعت با بیان اینکه کاهش نوسان‌ها و ثبات بخشیدن به بازار خودرو از ابتدای سال و نیز افزایش عرضه خودرو به بازار صورت‌گرفته، افزود: سیاست کاهش واردات کالاهای تولید داخل و افزایش صادرات به اجرا درآمده و از بخش‌ خصوصی برای سرمایه‌گذاری در توسعه ساخت داخل دعوت به عمل آمده است.

وی ضمن اعلام اینکه چهار هزار میلیارد تومان به خودروسازان برای تزریق در بخش قطعه‌سازی پرداخت شده، گفت: رونق تولید با تأمین مواد اولیه برای بخش تولید و رساندن تولید روزانه صنعت خودرو از ۴۰۰ دستگاه به دو هزار و ۲۰۰ دستگاه در روز در دستور کار قرار گرفت.

نجفی تشریح کرد: جلوگیری از واردات قطعاتی که در کشور تولید می‌شود، به خودروسازان دستورات لازم داده شده و به معاونت‌های امور صنایع و ایدرو در ارتباط با استفاده حداکثری از سرمایه‌های انسانی کشور در زمینه ساخت داخل، تاکید شد.

نجفی حمایت از واگذاری خودروسازان به بخش‌ خصوصی را تنها راه نجات صنعت‌ خودرو دانست و گفت: حمایت از همکاری نخبگان دانشگاهی و شرکت‌های دانش‌بنیان در همکاری با قطعه‌ سازان در بخش ساخت داخل قطعات‌ های‌ تک و حمایت و همکاری از حضور نخبگان و توانمندی‌های صنایع دفاعی کشور در بخش داخلی سازی قطعات های‌ تک به عمل آمده است.

انتهای پیام/

کاهش قیمت خودرو متاثر از افزایش عرضه به بازار است

تشریح 14 اقدام وزارت صمت برای اصلاح صنعت خودرو از زبان دستیار ویژه وزیر

عزم وزارت صمت و دستگاه قضا برای جلوگیری از بروز فساد در صنعت خودرو

همگان باید برای بقای اشتغال صنعت خودروسازی به کمک بیاییم

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!