كاهش ارزبري 40 ميليون يورويي با افزايش عمق ساخت داخل قطعات

مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو گفت: پيش از تعطيلات تابستاني، حدود 88 هزار خودروي ناقص در كف كارخانه وجود داشت كه با همت پرسنل در 10 روز تعطيل، اين عدد به حدود 65 هزار دستگاه كاهش يافت. هدف اين است كه خودروها را هر چه سريع تر تكميل كرده و تحويل مشتريان دهيم.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

فرشاد مقيمي در بازديد وزير صنعت، معدن و تجارت و هيات همراه از خطوط توليد ايران خودرو، از جديت براي به روز رساني معوقات و همچنين تعهدات فروش‌هاي فوري محصولات خبر داد.

مقيمي افزود: تا ابتداي شهريورماه امسال 136 هزار و 307 دستگاه توليد كرده ايم كه با تحقق اهداف توليد، علاوه بر پاسخگويي به تمامي تعهدات معوق، امكان ايجاد تعهد جديد را نيز خواهيم داشت. وي در عين حال لازمه دستيابي به هدف توليد را حمايت از سوي نهادهاي مرتبط دانست.

مقيمي تاكيد كرد: مهم ترين مساله اي كه در حال حاضر با آن مواجه هستيم تامین نقدینگی براي تكميل و توليد خودرو است، برآورد صورت گرفته 30 هزار ميلياد تومان است كه بخشي از آن از طريق فروش محصولات تامین خواهد شد اما بخشي ديگر بايد از سایر منابع تامين شود.

وي با بيان اين كه با افزايش ساخت داخل قطعات براي محصولات توليدي، تا 40 ميليون يورو كاهش ارزبري خواهيم داشت، از تامين بخشي از نياز ارزي از محل صادرات خودرو و قطعه خبر داد و گفت: ميزان ارزبري، در ادامه توليد كاهش بيشتري خواهد داشت.

مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو تاكيد كرد:‌ به دنبال اين هستيم تا با ايجاد هم افزايي ميان بخش هاي مختلف زنجيره ارزش توليد خودرو شادابي و انگيزه بالايي را در قطب اصلي توليد صنعتي كشور ايجاد كنيم.

مقيمي در پايان خواستار حمايت از صنعت خودرو كشور توسط نهادهاي تصميم گيرنده شد و گفت: اقدامات اجرايي در داخل ايران خودرو درحال انجام است و با حمايت از سوي دستگاه هاي ذيربط تمامي برنامه ها قابل اجرا خواهد بود.

انتهای پیام/

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!