اولین پله برقی ساخت داخل در مترو راه اندازی شد

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه ( مترو ) گفت: اولین پله برقی تولید داخل در ایستگاه میدان امام حسین(ع) نصب و راه اندازی شد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

علی امام مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) با توجه به اینکه ایستگاه میدان امام حسین (ع) با خطوط 2 و 6 تقاطع دارد، بیان کرد: فعالیت‌های تجهیزاتی و تاسیساتی این ایستگاه در بخش‌های سیگنالینگ و مخابرات، پله‌برقی، تهویه، نصب تابلو‌های برق، هواساز‌ها و هواکش‌ها نیز در مرحله نهایی شدن است تا این ایستگاه در آینده‌ای نزدیک برای بهره‌برداری و خدمت رسانی به شهروندان آماده شود.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) با اشاره به اینکه به‌زودی ارتباط بین 2 سکوی ایستگاه میدان امام حسین (ع) در خط 2 و خط 6 مترو برقرار می‌شود، گفت: با راه‌اندازی این ایستگاه؛ شاهد تبادل مسافر بین خطوط 2 و 6 خواهیم بود.

وی تصریح کرد: با راه‌اندازی این ایستگاه؛ شهروندان جنوب شرقی تهران علاوه بر ایستگاه تقاطعی شهدا که با خط 4 تقاطع دارد، می‌توانند از طریق ایستگاه تقاطعی امام حسین (ع) به خط 2 مترو نیز دسترسی یابند.

این مقام مسئول با بیان اینکه بخش سیگنالینگ و کابل‌های مخابراتی این ایستگاه در حال نهایی و تکمیل شدن است، افزود: نصب آخرین پله‌برقی از 8 پله‌برقی این ایستگاه که اولین تولید داخلی در این زمینه است نیز طی چند روز آینده به پایان می‌رسد.

خط 6 متروی تهران به‌طول 32 کیلومتر و 27 ایستگاه از منطقه دولت‌آباد در جنوب شرقی تهران آغاز و پس از عبور از مناطق پرجمعیتی مانند کیانشهر، بعثت، 17 شهریور، میدان خراسان، شهید محلاتی، میدان شهدا، میدان امام حسین (ع)، میدان سپاه، میدان هفت تیر، میدان ولیعصر (عج)، بلوار کشاورز، جلال آل احمد، نصر (گیشا)، شهرک آزمایش، مرزداران، اشرفی اصفهانی، پیامبر، شهید ستاری، آیت‌الله کاشانی عبور کرده و به منطقه کن و سولقان واقع در شمال غربی تهران می‌رسد.

انتهای پیام/ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نیاز پایتخت به راه اندازی 6 خط مترو

ایران علاوه بر ارائه خدمات فنی و مهندسی برای اردن واگن می سازد

لزوم تجدید نظر در ماهیت کارت مترو خبرنگاری

بلیت قطار حومه با کارت‌بلیت‌های مترو یکسان‌سازی می‌شود

تجهیز مترو به امکانات رفاهی جدید

مترو فرودگاه امام خمینی فردا افتتاح می شود

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!