طرح کلید به کلید نوسازی ناوگان حمل و نقل مسافری به کندی پیش می رود

مدیر‌ کل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل نقل جاده‌ای از کندی روند طرح کلید به کلید، نوسازی ناوگان حمل و نقل مسافر جاده ای خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

داریوش باقر جوان مدیر‌کل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل نقل جاده‌ای در خصوص وضعیت سن ناوگان حمل و نقل جاده ای کشور بیان کرد: در نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای، در قالب طرح «کلید به کلید» به صورت پکیج مشترک‌ نوسازی ناوگان در‌ حال پیگیری است.

وی در این راستا اشاره کرد: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هم‌ به عنوان یکی از دستگاه‌ها که به نوسازی ناوگان جاده‌ای توجه دارد، در این حوزه‌ در حال انجام وظیفه است اما کار اصلی در وزارت صنعت، معدن و تجارت در حال پیگیری است که امیدواریم با توجه به اینکه‌ طرح کلید به کلید، طرح ریاست جمهوری است، هر چه زودتر نتایج آن مشخص و نوسازی ناوگان جاده‌ای انجام شود.

این مقام مسئول سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور تصریح کرد: البته در بحث نوسازی ناوگان جاده‌ای شاهد بروز کندی هستیم و امیدواریم شرایط ناوگان در حمل و نقل عمومی جاده‌ای کالا و مسافر بهتر شود.

مدیر کل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تشریح کرد: فعلاً در بخش نوسازی ناوگان جاده‌ای، همین طرح کلید به کلید دنبال می‌شود که بیشتر به وزارت صنعت، معدن و تجارت مربوط است و بنابراین نباید کار پراکنده در این حوزه دیگر صورت ‌گیرد؛ امیدواریم دوستان وزارت صمت هر چه زودتر گزارشی در این باره ارائه کنند تا وضعیت شفاف و مشخص شود.

رغبت بهره گرفتن از حمل و نفل مسافری جاده ای افزایش یافت

گزارش خودرو

باقر جوان با اشاره به وضعیت استفاده مردم از حمل و نقل مسافری جاده ای توضیح داد: امیدواریم استقبال از ناوگان حمل و نقل عمومی مسافری جاده‌ای افزایش یابد، البته طبق آمار استقبال از حمل و نقل عمومی جاده‌ای تا اندازه‌ای افزایش یافته است، اما به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران این بخش باید تلاش بیشتری داشته باشند.

به گفته وی سرمایه‌گذاران حمل و نقل عمومی جاده‌ای هم مشکلاتی دارند، البته ‌این مسائل و مشکلات در سایر اصناف هم کم و بیش وجود دارد‌ اما سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در این حوزه پیگیری می‌کند ولی به هر حال بخشی از این مشکلات مربوط به وزارت‌خانه و سازمان‌های دیگر است.

این مقام مسئول با تاکید بر اهمیت مسئله ایمنی بیان کرد: ‌وقتی که در یک وسیله نقلیه قرار دارید، عمده‌ترین دغدغه شما نبود مخاطره برای فرد و خانواده‌اش است.

باقر جوان معتقد است اگر شبکه حمل و نقلی منظم و با کیفیت بین جاده‌ای برقرار باشد، استقبال مردم و تقاضای سفر مدام‌ افزایش می‌یابد از سوی دیگر وقتی شأن و امنیت مسافر حفظ شود، قطعاً استقبال مردم از حمل و نقل عمومی جاده‌ای مناسب‌تر خواهد بود.

وی گفت: اگر امروز استفاده از حمل و نقل شخصی بیشتر از حمل و نقل عمومی جاده‌ای شده است، شاید خود اعتراضی به وضعیت موجود ناوگان حمل و نقل عمومی است که در این حوزه ما و انجمن‌ها و اصناف مرتبط با حمل و نقل مسافری جاده‌ای باید دقت کنیم.

انتهای پیام/ منبع: فارس

مرز خسروی هم به نقاط مرزی افزوده شد/ مرز خسروی سبب کاهش تردد در ایام اربعین می شود

کمربندی دوم تهران سال آینده آماده بهره برداری است

چرا آزاد راه ها به بخش خصوصی واگذار نمی شود؟ / جزئیات آخرین وضعیت مطالبات کامیون داران از زبان معاون وزیر راه

بارش باران در اغلب محورهای مواصلاتی/ انسداد محور کرج-چالوس تا اطلاع ثانوی

تعمیرگاه تخصصی بهنام عوارض تهران آمیکو مدیران خودرو

جک کرمان موتور

نظر شما !!