قدردان زحمات ايران خودرو براي رونق توليد هستيم

مديرعامل و معاونان حوزه فروش و خدمات پس از فروش گروه صنعتي ايران خودرو در ديدار با نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي و نمايندگان اين خودروساز در دفتر منطقه اي آذربايجان شرقي و غربي، مسايل موجود در وضعيت نمايندگي ها را بررسي كردند.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

فرشاد مقیمی مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو ضمن قدردانی از نماینده مردم ارومیه در مجلس در زمینه حمایت از صنعت داخلی کشور گفت: دشمنان كشور عهد كرده اند كه با تحريم‌ ها بتوانند خودروسازي را دچار چالش كنند اما كاركنان در زنجيره توليد خودرو با تلاش شبانه روزي خود مانع تحقق اين موضوع شده اند.

وی با اشاره به فرمايشات مقام معظم رهبري مبني بر توجه به صنعت خودرو به عنوان پيشران اقتصادي كشور بیان کرد: اين صنعت با تمام مسايل موجود نقش بسيار مهمي در شاخص هاي كلان اقتصادي و اشتغال نيروي كار داشته است.

این مقام مسئول ایران خودرو ادامه داد: براي تامين نياز بازار ايران به سالانه يك و نيم ميليون دستگاه خودرو نيازمند 23 ميليار دلار ارز هستيم،‌ در صورتي كه همين تعداد با صرف تنها 3 ميليارد دلار در داخل كشور توليد و تامين مي شود كه صرفه جويي 20 ميليارد دلاري به همراه دارد.

مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو افزود: در ماه هاي آينده شرايط خودروسازي كشور به مراتب از شرايط قبل از تحريم بهتر خواهد شد.

وي ضمن تاكيد بر بازنگري در آيين نامه ها و بخش نامه هاي موجود در ارتباط با نمايندگي ها، از ارزيابي مبتني بر خوداظهاري نمايندگي ها به عنوان مهم ترين اقدام در مسير بهبود عملكرد آنان نام برد و گفت: در عين حال به عقب بازنمي‌گرديم و به فكر توسعه و پيشرفته هستيم.

در ادامه اين نشست، نادر قاضي پور نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي ضمن تاكيد بر حمايت از صنعت خودرو توسط مردم و مسئولان كشور گفت: اين كه در مقطع حساس كنوني ايران خودرو توانسته توليد را سرپا نگه دارد جاي قدرداني دارد. امسال سال رونق توليد است و كارگران ايران خودرو با تحريم هاي موجود در تلاش براي رونق توليد هستند.

وي تصريح كرد: بانك مركزي وام مناسبي در اختيار گروه هاي خودروسازي و قطعه ساز قرار دهد. بيش از يك ميليون شغل در اين زنجيره وجود دارد كه با همت اين افراد صرفه جويي ارزي را بالا داريم.

نماينده فراكسيون كارگران در مجلس با تاكيد بر اهميت اشتغال جوانان در گام دوم انقلاب گفت: همانطور كه توليد هر خودرو ايراني سبب ايجاد اشتغال مي شود، واردات هر خودرو نيز اشتغال جوانان را از بين مي برد. مسئولان بايد خودروي ايراني استفاده كنند تا توليد رونق داشته باشد.

وي افزود: برخي به دنبال تعطيلي خودروسازي كشور هستند كه از ابتدا نسبت به آن موضع گيري داشته ام، آنها دستي بر آستين دشمنان دارند، اما ما اجازه نخواهيم داد كه توليد دچار وقفه شود.

قاضي پور تصريح كرد: تحريم هاي داخلي بيش از تحريم هاي خارجي به صنعت كشور آسيب زده است. بخش نامه هاي متعدد توسط مراكز و نهادهاي گوناگون صادر شده كه توليد را دچار اختلال كرده است. تعدادي از واردكنندگان خودرو در اتاق فكر تلاش كرده‌اند كه خودروسازان داخلي را بكوبند و تبديل به گورستان خودرروهاي خارجي كنند كه مجلس با جديت مقابل آن ايستاد.

اين نماينده مجلس شوراي اسلامي در ادامه مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو را مديري لايق، انقلابي و جهادي دانست و گفت: بايد مسيرهاي گذشته را اصلاح كنيد تا شرايط بهبود يابد.

وي خواستار حذف دستورالعمل و بخش نامه هاي زايد براي اجراي كامل مصوبات و نظارت دقيق بر آن در مجموعه گروه صنعتي ايران خودرو شد.

در اين جلسه حسيني مديرعامل شبكه خدمات پس از فروش ايران خودرو ضمن گوش فرا دادن به اظهارات نمايندگي هاي دفتر منطقه اي تبريز، مشكلات و مسايل مطرح شده را مورد بررسي قرار دادند.

گفتني است،‌ قاضي پور پس از اين نشست با حضور در خط مونتاژ ايران خودرو، از نزديك با كارگران خطوط توليد گفت و گو و بر اقدامات صورت گرفته در مجلس در حمايت از صنعت خودرو كشور تاكيد كرد.

انتهای پیام/

آغاز تخصیص وام 40 میلیونی به رانندگان تاکسی

وداع با نخبه برنامه ریزی صنعت خودرو

معاون فروش جدید ایران خودرو منصوب شد

طرح فروش فوری ایران خودرو برای فردا اعلام شد

سال تحصيلی مدد جويان دارالقرار با حضور مديرعامل ايران خودرو آغاز شد

نظر شما !!