توسعه مجتمع های ایستگاهی در دستور کار قرار گرفت

مدیرعامل شرکت مترو تهران از توسعه مجتمع های ایستگاهی مترو خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

علی امام مدیرعامل شرکت مترو تهران درباره توافق مترو تهران با شهرداری منطقه 20، اظهار کرد: این توافق بر اساس دو موضوع مدنظر قرار گرفت که یکی حمایت شهرداری منطقه برای تأمین مالی بخشی از هزینه‌های توسعه جنوبی خط 6 بود.

وی در این راستا تشریح کرد: بر همین اساس قرار شد شهرداری منطقه تا 100 میلیارد تومان به صورت غیر نقد به پیمانکار این خط ارائه دهد تا توسعه جنوبی خط 6 تسریع شود.

این مقام مسئول همچنین توضیح داد:‌همچنین بر اساس بند دیگری از این توافق قرار شد شهرداری منطقه 20 در محدوده توسعه جنوبی خط 6 و ایستگاه جوانمرد قصاب در خط یک همکاری لازم را برای ساخت مجتمع‌های ایستگاهی مترو فراهم کرد.

مدیر عامل شرکت مترو تهران اشاره کرد: ساخت مجتمع‌های ایستگاهی مترو از سنوات گذشته فعال بوده ولی در دوره‌ای به رکود رسید که طی یکسال و نیم اخیر مجدد مورد توجه قرار گرفته است. امیدواریم بتوانیم هر چه بیشتر از این مسئله جهت توسعه حمل و نقل عمومی گام برداریم از طرفی راه‌اندازی این مجتمع‌ها بر تأمین مالی پروژه‌های مترو نیز مؤثر است.

امام همچنین تصریح کرد: از 15 سال پیش تا کنون ساخت مجتمع‌های ایستگاهی مترو مورد توجه بوده و در حدود 30 نقطه از نقاط شهر پیگیری‌های لازم برای آن انجام شده و پروانه‌ها توسط شهرداری به سرمایه‌گذار فروخته شده است.

وی با تأکید بر اینکه ساخت مجتمع‌های ایستگاهی ظرفیت‌های فراوانی برای تأمین مالی پروژه‌های مترو فراهم می‌کند، گفت:‌ با توافقی که با شهرداری منطقه 20 انجام گرفته 5 مجتمع ایستگاهی دیگر راه‌اندازی خواهد شد.

انتهای پیام/

افزایش خطوط و سرفاصله علت اصلی کاهش ازدحام جمعیت در ایستگاه مترو

پای مترو به نمایشگاه بین المللی هم باز می شود

لزوم تکمیل فضاهای پشتیبان خطوط مترو تهران

۱۴ خرداد ماه مترو تهران رایگان است

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!