کاهش 10 تا 15 درصدی مصرف گاز سی ان جی

به گفته رئیس انجمن صنفی جایگاه داران، افزایش قیمت گاز سی ان جی موجب کاهش مصرف 10 تا 15 درصدی این سوخت شده است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

اردشیر دادرس رئیس انجمن صنفی جایگاه‌داران سی.ان.جی با بیان اینکه سالیانه شاهد مصرف سی.ان.جی با رشد 15 درصدی بودیم، اظهار کرد: این روند امسال معکوس شد و به جای رشد به همین میزان افت ثبت شد و در مجموع 20 تا 30 درصد در روند سالانه، مصرف سی.ان.جی کاهش پیدا کرد که این امر باعث افزایش مصرف بنزین تا پایان سال خواهد شد.

به گفته دادرس، ‌افزایش قیمت سی.ان.جی و ثابت ماندن قیمت بنزین می‌تواند موجب رشد 15 درصدی مصرف بنزین شود و مصرف روزانه را تا بیش از 100 میلیون لیتر در روز برساند.

وی اشاره کرد: عوامل تاثیرگذار در مصرف سی.ان.جی بسان زنجیر عمل می کنند و برای رونق این صنعت باید تمامی این زنجیره در یک بسته حمایتی، منطقی و محاسبه شده در نظر گرفته شود.

گزارش خودرو

رئیس انجمن صنفی جایگاه‌داران سی.ان.جی تاکید کرد: افزایش قیمت مناسب و سهمیه‌بندی بنزین و تناسب قیمت حامل‌های انرژی به نسبت یکدیگر می‌تواند در این زمینه کمک‌کننده باشد.

وی با اشاره به لزوم ارائه بسته‌های حمایتی برای صنعت سی.ان.جی گفت:‌ در این بسته‌ها قرار بود مردم و مصرف‌کنندگان عمده و پرمصرف مانند تاکسی‌ها و ناوگان حمل و نقل عمومی، کارت اعتباری سوخت به ارزش 180 هزار تومان را به جای یارانه نقدی دریافت کنند.

به گفته رئیس انجمن صنفی جایگاه‌داران سی.ان.جی اکنون پمپ‌های گاز سی.ان.جی با 50 درصد ظرفیت خود کار می‌کنند و با وجود ظرفیت 40 میلیون متر مکعبی این جایگاه‌ها، ‌اکنون روزانه 20 میلیون متر مکعب گاز در این پمپ‌ها به فروش می‌رسد.

رئیس انجمن صنفی جایگاه‌داران سی.ان.جی تاکید کرد: در تمام شهرهای بزرگ کشور نیاز به افزایش جایگاه داریم،اما با توجه به کاهش مصرف این کمبود چندان محسوس نیست و در حالی که افزایش مصرف داشته‌ باشیم، محسوس خواهد شد.

انتهای پیام/ منبع: ایرنا

کم فروشی بنزین در جایگاه ها صحت ندارد

پایان داستان پراید از زبان مدیرعامل سایپا

پایان مهلت استفاده از 4 رقم آخر کد ملی برای رمز کارت سوخت شخصی

بنزین سوپر در پالایشگاه های کشور تولید و توزیع می شود

سقف سوختگیری با کارت سوخت شخصی 250 لیتر در ماه است

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!