استقرار مجدد واحدهای سیار تست کنار جاده ای در سطح شهر تهران

سرپرست ستاد معاینه فنی خودروهای تهران از شروع به کار واحدهای سیار تست کنار جاده ای به همراه پلیس راهور در سطح شهر تهران با شروع فصل سرما و افزایش آلودگی هوا خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

حسین مقدم سرپرست ستاد معاینه فنی خودروهای تهران اظهار کرد: در چند ماه اخیر اکیپ های تست کنار جاده ای در چندین مبادی ورودی و خروجی شهر تهران مستقر بوده و وضعیت آلایندگی خودروها را پایش نموده اند.

وی در این راستا ادامه داد: براساس آخرین آمار از 683 دستگاه خودرو ارزیابی شده 88 درصد دارای معاینه فنی و 12 درصد فاقد معاینه فنی بوده اند. همچنین پس از آزمون مجدد آلایندگی کلیه خودروها 27 درصد در آزمون آلایندگی مردود شده اند.

این مقام مسئول توضیح داد: شایان ذکر است در این طرح، معاینه فنی 138 دستگاه خودرو ابطال و جهت 86 دستگاه خودرو به علت نداشتن معاینه فنی و یا دودزا بودن توسط پلیس جریمه صادر گردیده است.

مقدم گفت: در صد بالای مردودی خودروهای سنگین برون شهری در آزمون آلایندگی نشان می دهد وضعیت تولید آلایندگی این خودروها قابل تامل است و بدون تردید اجرای این طرح در ورودی شهر تهران می تواند با رصد و شناسائی خودروهای سنگین آلاینده و الزام قانونی این خودروها به اخذ معاینه فنی در کاهش آلودگی هوا موثر باشد.

2 اکیپ کنار جاده خودروهای سنگین را پایش خواهند کرد

سرپرست ستاد معاینه فنی خودروهای تهران تشریح کرد: با شروع فصل سرما پایش مضاعف آلایندگی خودروهای سنگین که در سطح شهر تردد می نمایند از اهمیت ویژه ای برخوردار است که این ستاد با مشارکت پلیس همچون گذشته نسبت به راه اندازی مجدد 2 اکیپ واحد سیار تست کنار جاده ای خودروهای سنگین از 16 آبان ماه اقدام نموده است. امیدوارم با اجرای این طرح ها امسال نیز همانند سال قبل شاهد روند روبه کاهش آلودگی هوا در شهر تهران باشیم.

وی در خصوص آمار مراجعات به مراکز گفت: از ابتدای سال تا 15 آّبان ماه در حدود یک میلیون دستگاه خودرو به مراکز معاینه فنی شهر تهران مراجعه کرده که میزان مراجعات در مقایسه با سال گذشته تغییرات چندانی نداشته است.

این مقام مسئول ادامه داد: هم اکنون شرایط مراجعات به مراکز عادی است و شهروندان می توانند در کمتر از یک ساعت نسبت به اخذ معاینه فنی خودروی خود اقدام نمایند. ضمناً در صورت ضیق وقت می توانند با استفاده از سامانه نوبت دهی آنلاین با تعیین وقت قبلی به مرکز مورد نظر مراجعه کنند.

کلیه مراکز معاینه فنی به سامانه سیمفا متصل هستند

سرپرست ستاد معاینه فنی در خصوص غیر فعال شدن مراکز معاینه فنی در روز جمعه 17 آبان ماه تصریح کرد: کلیه مراکز معاینه فنی شهر تهران به سامانه ملی معاینه فنی وزارت کشور سیمفا متصل بوده که در صورت غیر فعال شدن این سامانه ، مراکز امکان ارائه خدمات به شهروندان را نخواهند داشت تعطیلی مراکز در روز جمعه، با اعلام قبلی، به علت به روز رسانی سامانه سیمفا وزارت کشور اتفاق افتاده و به صورت سراسری در کل کشور مراکز معاینه فنی خودرو قطع بوده اند.

بدیهی است در جمعه های آتی کارکرد مراکز به روال عادی برگشته و شهروندان می توانند با اطلاع از ساعت کاری مراکز از طریق سایت ستاد معاینه فنی خودروهای تهران به یکی از مراکز مراجعه نمایند.

اعمال حدود مجاز جدید آزمون آلایندگی در مراکز معاینه فنی

تمامی مراکز معاینه فنی روز شنبه 27 مهرماه تعطیل هستند

توضیحات ستاد معاینه فنی در خصوص اخلال روند کاری روز گذشته

حسین مقدم سرپرست ستاد معاینه فنی خودروهای تهران شد

اعمال حدود مجاز جدید آزمون آلایندگی در مراکز معاینه فنی

تمامی مراکز معاینه فنی روز شنبه 27 مهرماه تعطیل هستند

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!