پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

رانندگی

تغییر قانون پیش فروش خودرو

تغییر قانون پیش فروش خودرو به منظور کاهش زمان عرضه محصولات پیش فروش شده به مشتریان در اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو اضافه شده است. با اجرایی شدن یک قانون جدید، عرضه‌ کنندگان خودرو فقط پس از کسب مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان […]

سهیل زنگنه
سه شنبه - ۳۱ شهریور ۱۳۹۴

تغییر قانون پیش فروش خودرو به منظور کاهش زمان عرضه محصولات پیش فروش شده به مشتریان در اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو اضافه شده است.

با اجرایی شدن یک قانون جدید، عرضه‌ کنندگان خودرو فقط پس از کسب مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان مجاز به پیش‌ فروش محصولاتشان خواهند بود.

عدم تحویل خودروی فروخته شده در موعد قید شده در قرارداد از مشکلات شایع خریداران خودرو در ایران است.

در این زمینه بسیاری از واردکنندگان خودرو و برخی خودروسازان، خودروهای فروخته شده به روش پیش‌فروش را در موعد مقرر تحویل خریداران نمی‌دهند.

این موضوع در اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو مورد توجه قرار گرفته به‌گونه‌ای که طبق این قانون عرضه‌کنندگان خودرو در کشور ملزم به اخذ مجوز برای عرضه خودرو به روش پیش‌ فروش خواهند بود.

در تبصره یک ماده هشت اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو در این زمینه آمده است:” عرضه‌کننده خودرو موظف است قبل از اقدام به پیش‌فروش، مجوز لازم و تعداد مجاز آن‌ را از وزارت صنعت، معدن و تجارت (دفتر صنایع خودرو و نیرو محرکه) اخذ کند”.

در تبصره دو ماده هشت این قانون نیز آمده است:” عرضه‌کننده خودروهای وارداتی موظف است قبل از اقدام به پیش‌ فروش، مجوز لازم و تعداد مجاز آن‌ را از سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اخذ کند”.

اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو در هیات دولت در دست بررسی است و پس از تصویب، ابلاغ و اجرایی خواهد شد.

منبع: ایسنا

پیشنهاد دانشگاه امیرکبیر برای پایان کمپین تحریم خرید خودرو

جریمه برای تولید خودرو بی کیفیت

قیمت واقعی پراید 9 میلیون تومان است؟!

دیدگاه خود را بنویسید

نظرات کاربران

کیوسک مطبوعاتی