ایستگاه مترو مولوی آذرماه بهره برداری می شود

مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) از بهره برداری ایستگاه مترو مولوی در آذرماه سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

علی امام مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) در بازدید از ایستگاه مترو مولوی اظهار کرد: این ایستگاه مراحل نهایی خود را می‌گذراند و در آذر به بهره برداری می‌رسد.

این مقام مسئول در این راستا بیان کرد: ایستگاه مترو مولوی در خط 7 به عنوان عمیق‌ترین خط مترو پایتخت از این جهت که از بخش‌هایی از بافت تاریخی و قدیمی شهر عبور می‌کند، حائز اهمیت است.

خط یکی از شریان های اصلی حمل و نقل تهران است

امام با اشاره به این که خط 7 یکی از شریان‌های اصلی حمل و نقل ریلی در پایتخت است، تشریح کرد: در سیستم تهویه ایستگاه مولوی همانند سایر ایستگاه‌های خط 6 و 7 از تکنولوژی روز استفاده شده به گونه ای که دستگاه‌ها می‌تواند وظیفه هواکش و هواساز را به صورت همزمان انجام دهد.

گزارش خودرو

وی با بیان اینکه تمام موارد ایمنی برای بهره‌برداری از ایستگاه مترو مولوی مهیا است، تأکید کرد: این ایستگاه دارای 2 ورودی است که پس از افتتاح با یک ورودی در بخش جنوبی به شهروندان خدمات‌رسانی می‌کند. ورودی شمالی آن نیز به‌زودی در دسترس شهروندان قرار می‌گیرد.

تجهیزات بکار رفته از ظرفیت های داخلی است

امام با اشاره به اینکه تلاش ما در ساخت تجهیزات و بخش عمرانی مترو تمرکز بر توان داخلی است، عنوان کرد: خوشبختانه در بخش عمرانی مترو 100 درصد بومی‌سازی انجام‌شده است. همچنین در بخش تجهیزات نیز 60 درصد بومی‌سازی شده که امیدواریم با تلاش متولیان امر در این موضوع نیز به خودکفایی کامل دست پیدا کنیم.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) افزود: همچنین با تلاش‌های صورت گرفته 2 رام قطار هم‌زمان با افتتاح ایستگاه مولوی وارد مدار بهره‌برداری می‌شود. در تلاشیم 4 رام قطار دیگر نیز تا ابتدای سال آینده به خطوط متروی تهران اضافه شود.

وی گفت: ایستگاه مترو مولوی در خط 7 واقع‌شده و یازدهمین ایستگاه از این خط است که افتتاح می‌شود. این خط در مجموع دارای 27 کیلومتر طول و 22 ایستگاه است و اماکن مهمی از شهر همانند برج میلاد، بازار تهران و سایر مراکز تجاری و فرهنگی در جنوب شهر را به یکدیگر متصل می‌کند.

انتهای پیام/

توسعه مجتمع های ایستگاهی در دستور کار قرار گرفت

افزایش خطوط و سرفاصله علت اصلی کاهش ازدحام جمعیت در ایستگاه مترو

مترو تهران 11 خط خواهد شد

اولین پله برقی ساخت داخل در مترو راه اندازی شد

بلیت قطار حومه با کارت‌بلیت‌های مترو یکسان‌سازی می‌شود

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!